Değişik Bir Foto Manipülasyon Dersi

'Photoshop Dersleri' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 30 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Değişik Bir Foto Manipülasyon Dersi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ilk önce üzerinde çalışma yapacağımız backgroundu açalım:

  [​IMG]

  Resmimizi duplatice edip image/adjustments/desaturate uyguluyoruz ve bunu uyguladıktan sonra filter/blur/gaussian blur sekmesine tıklayıp radius değerini 1 veriyoruz.
  [​IMG]

  Evet bunları uyguladıktan sonra çalışmamızı(yukarıdaki) istediğiniz bir isimle masaüstüne veya başka bir klasöre save as diyerek kaydedin. Kaydettikten sonra çalışmamızın layerındaki göze tıklayıp layerı görünmez hale getirin isterseniz kadırabilirsinizde.
  Yeni bir layer açalım.( ctrl+shift+n) Bu layera kabartı olacak bi resim yapıştırın bu resim basit ve rengi siyah olsun. Ben bunu kullanıcam.
  [​IMG]


  Resmin yerleştirdikten sonra free transform(ctrl+t) den perspective ye tıklayarak resmimizi uygun bir şekilde yapıştırıyoruz. Yerleştirdiğimiz resmin blend modesini overlay olarak ayarlıyoruz. Şu şekli alıyor.
  [​IMG]
  İşlemimizi uyguladıktan sonra filter/distort/displace tıklayıp horizontol ve verticalın değerini 5 verip ok deyip karşımız gelen pencereden az önce psd formatında kaydettiğimiz resmi açıyoruz. Daha sonra şeklimizin layerına sağ tıklayıp Blending Options ayarlarını şu şekilde yapıyoruz.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Evet bunları da yaptıktan sonra şeklimizi isterseniz duplicate ediyoruz.Ve çalışmamızın sonuna geldik çok basit bir anlatım yaptığıma inanıyorum. J
  [​IMG]

  Alıntı
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş