Değişen Pantolon modası trendleri

'Erkek Giyimi & Erkek Modası' forumunda Mavi_Sema tarafından 16 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Değişen Pantolon modası trendleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Değişen Pantolon modası trendleri


  Erkek giyiminin temel taşı olan pantolonlar aynı gibi gözükse de, değişikliklerle karşımıza çıkıyor.

  [​IMG]


  Her sezon trendler değişiyor, kesimler yenileniyor. Pantolonlar da modanın bu değişiminden kendi nasibine düşeni alıyor... Bir bakıyoruz o güzelim gabardin kumaşlar yerini desenli olanları ile değişiyor. Başka bir sezon bellerdeki pile sayısı artıyor, boylar kısalıyor, cepler büyüyor, paçalar genişliyor ya da daralıyor...

  Son yılların trendlerine baktığımızda İtalyan paçaların nerede ise tüm koleksiyonları etkisi altına aldığını görüyoruz. Aşağıya doğru daralan hatta geçmiş sezonlara kıyasla biraz da kısa olan paça boyları erkek pantolon modasını anlatıyor. Darlaşan kalıplar bazen o kadar ileri gidiyor ki, kimi koleksiyonlarda bacakları tayt gibi saran kesimleri şaşkın bakışlarımızla takip etmek durumunda kalıyoruz.

  Yeniliğe ve modaya kadınlar kadar düşkün olmaya başlayan erkekler, pantolon seçerken modaya mı yoksa kendi alışkanlıklarına göre mi hareket etmeli? Doğru pantolon seçmek istiyorsanız birkaç püf noktasından bahsetmek istiyorum.

  Boyunuz ve özellikle bacak boyunuz kısa ise bol kesimli, duble paçalı ve pilili pantolonlardan uzak durun. Sezon modasındaki İtalyan paça kesimler tam size uygun.

  Trendler duble paça pantolonlardan uzak duruyor. Vücut yapınız uygun değilse bu tarz pantolonu giymeyin. Paça boyu kısa pantolonlar moda olsa dahi kısa boylu erkeklerin uzak durması doğru olur. Paça boyunuz ayakkabı topuğunu örtecek şekilde olmalıdır.

  Kilolu beylere en çok yakışan düz paça pantolonlardır. Her ne kadar gençler arasında bol ve geniş pantolonlar moda ise de kilonuzu dikkate alarak bu tarz pantolonlardan uzak durun.

  Kilom fazla, kamufle edeceğim diyerek bedeninize doğru oturmayan kesimlerden uzak durun. Pantolonun kalıbının vücudunuza oturması şık görünmenize ve birkaç kilo daha zayıfmış gibi durmanıza yardımcı olacaktır. Ama unutmayın pantolonunuz ne gerektiğinden bol ne de çok dar olmalı...

  Kilolu beylerin yaptığı büyük hatalardan biri pilili pantolonları tercih etmeleridir. Pili sizi daha göbekli gösterecektir emin olun. Hele bir de cepler yana doğru geriliyorsa kötü görünmeniz işten bile değil. Yandan cepli pantolonlardan uzak durun. Unutmayın bu modeller zayıf beylere göre.

  Pili ve cep, zayıf beylerin kurtarıcısı olabilir. Sizi olduğunuzdan kilolu gösterir. Ama pilili pantolon giyeceğim diye çok bol şalvar tipli pantolonlar giyerek içinde kaybolma yanlışını yapmayın.

  Kadife pantolonlar kışın vazgeçilmezi her sene olduğu gibi... Bu sezonun trendleri arasında olan ince fitilli kadife pantolonlar zayıf beyler için ideal. Çünkü bu tarz vücut yapısına sahip beylerin pantolon satın alırken daha tok kumaşları tercih etmesi gerekiyor. Ama çok dar kalıplardan uzak durun...

  Pantolonlarda da yüksek beli zayıf beyler, daha düşük beli kilolu beyler tercih etmeli. Ama boyunuz kısa ise beden boyunuzun yüksek belli pantolonlar ile daha kısa duracağını hatırlatmak isterim.

  Pantolon ve çorap rengi aynı olursa daha uzunmuş gibi görünebilirsiniz. Hatta gömlek ve ceket gibi üst bedeninize giyeceğiniz aynı renk giysi ile çok daha şık ve uzun görünmeniz mümkün. Göbeği olanlar, pantolon ile aynı renkte kemer kullanmalı.

  İnce yünlü kumaşlardan hazırlanmış pantolonları astarlı olanlarından seçerseniz diz izi yapma riskini azaltmış olursunuz.

  Ceketini beğendiğiniz takım elbiseyi pantolonunu denemeden satın almayın. Artık takım elbiselerde iki farklı model alternatifleri var. Biri pili diğeri ise pilisiz olarak sizin tercihinize bırakılıyor. Vücut yapınıza gerçekten uyan kalıbı deneyin. Ceket, bazı fazlalıkları kamufle ediyor olsa da ceketinizi çıkarmak zorunda olabileceğinizi unutmayın.

  Tok karnına alışverişe çıkın. Böylece pantolonunuzun bel kısmının sizi sıkmasına ve göbeğinizin dışarı taşmasına engel olmuş olursunuz. Pantolonun içine gömleğinizi sokun ve belinizin gerçekten rahat edip etmediğini kontrol edin. Beylerin birçoğunda basen sorunu yoktur. Dolayısı ile pantolonunuzun arka kısmının gerektiğinden bol olmamasına önem verin.

  Kalın ve yanlış dikilmiş fermuarlar giyim zevkinizi bozar. Darlıktan açılan ve gerilen cepler, o pantolondan uzak durmanızı gösteren en büyük işarettir. Pantolon cepleri içini doldurmak için değildir. İçi dolu cepler bulunduğu bölgeyi büyük gösterir.
  YAZI - REYHAN YAZICI (TASARIMCI)
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Değişen Pantolon modası Forum Tarih
Kullanım Alanı Değişen İcatlar Nelerdir Bilim & Teknoloji 14 Ocak 2014
Periyodik Cetvelde Değişen Özellikler Nelerdir Konu Dışı Başlıklar 23 Ekim 2011
Değişen Kafalar Kitap Özeti - Thomas Mann Kitap Özetleri & E-Kitaplar 27 Ağustos 2011
Maddelerin Hal Değiştirmesi Sırasında Değişen Özellikleri Hakkında Bilgi Diğer Mesleki Bilgiler 2 Aralık 2010
Değişen Smileyler - Değişen İfadeler Msn ifadeleri Smileyler 20 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş