Davutoğlu görüşmesi İsrail'i karıştırdı

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda Google tarafından 1 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Google

  Google Özel Üye

  Davutoğlu görüşmesi İsrail'i karıştırdı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dün Brüksel'de yapılan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve İsrail Ticaret Bakanı Eliezer arasındaki gizli görüşme İsrail'de sert tartışmalara yol açarken görüşme talebinin İsrail'den geldiği de ortaya çıktı.

  Gizli Türk- İsrail görüşmesiDışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile İsrail Ticaret, Sanayi ve Çalışma Bakanı Benjamin Ben-Eilazer arasındaki "gizli görüşme" konusunda önceden haberdar edilmediği için ateş püsküren İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın Başbakan Binyamin Netanyahu'nun tekrarlanan telefonlarına yanıt vermeyerek, "barışma" girişimini geri çevirdiği bildirildi.
  Haaretz gazetesi, "Lieberman, Netanyahu'nun barışma girişimini geri çevirdi" başlıklı haberinde Başbakan Netanyahu'nun, Lieberman'ın büyük kızgınlığını yansıtan açıklamalarda bulunmasının ardından kendisi ile "barışma" girişiminde bulunduğunu ancak Lieberman'ın Netanyahu'nun telefonlarına yanıt vermeyi reddettiğini belirtirken, "Ancak ikili, önümüzdeki iki gün başka çerçevelerde buluşmak zorunda kalacak" diye yazdı.
  Haberde "Lieberman, Netanyahu'nun Çarşamba günü geç ve Perşembe günü ise erken saatlerde tekrarlanan telefonlarını geri çevirdi" dedi.
  AHMET DAVUTOĞLU: GÖRÜŞME TALEBİ İSRAİL'DEN
  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail Endüstri ve Ticaret Bakanı Benjamin Ben-Eliezer ile Brüksel'de görüşmesiyle ilgili talebin İsrail tarafından geldiğini söyledi.
  Davutoğlu, Meclis'te gazetecilerin konuya ilişkin sorularına, ''Dışişleri Bakanlığı sözcümüz açıkladı. Görüşme talebi tabii ki İsrail tarafından geldi'' karşılığını verdi.
  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Davutoğlu görüşmesi İsrail'i Forum Tarih
Ahmet Davutoğlu Kimdir? Biyografi & Otobiyografi 6 Şubat 2012
Davutoğlu Liberman'a sert yanıt verdi Haber Arşivi & Gündem 11 Eylül 2011
Ahmet Davutoğlu Kimdir - Ahmet Davutoğlu Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 18 Şubat 2011
Davutoğlu bugün Sincan Özerk Bölgesi'nde Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
Stratejik Derinlik - Ahmet Davutoğlu Kitap, Resim ve Dergi 25 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş