David LaBruyere Kimdir - David LaBruyere Biyografisi

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda SeLeN tarafından 14 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  David LaBruyere Kimdir - David LaBruyere Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  David LaBruyere Kimdir - David LaBruyere Resimleri - David LaBruyere Biyografisi - David LaBruyere Hakkında  David "DeLa" LaBruyere, müzisyen, şarkı sözü yazarı ve yapımcı. Uzun yıllar John Mayer'ın çalışmalarında bas gitar çaldı.

  Kariyeri boyunca bas gitarist ya da yapımcı olarak John Mayer, Vigilantes of Love (Bill Mallonee ile birlikte), Sugarland, Shawn Mullins ve David Ryan Harris gibi müzisyenlerle çalıştı.

  LaBruyere ilk defa John Mayer'ın ikinci stüdyo albümü Heavier Things'de (ve daha sonra Heavier Things'i izleyen canlı albüm As/Is'de) yer alan "Home Life" parçasını Mayer'la birlikte yazdı. Aynı zamanda Mayer'ın indie (bağımsız) EP'si Inside Wants Out'un üç yapımcısından biriydi.

  Country müzik üçlüsü Sugarland'in ilk stüdyo albümü Twice the Speed of Life'ta yer alan "Tennessee" adlı parçayı Kristian Bush ve Kristen Hall ile birlikte yazdı.

  Haziran 2008'de LaBruyere bundan böyle John Mayer'ın grubunun bir üyesi olmadığını ve turnelerde ve dördüncü stüdyo albümü What You Want, What You Get'te Dave Barnes'la çalışacağını doğruladı.

  Farrago Dance Mix

  2000'de LaBruyere kendi EP'si Farrago Dance Mix için şarkı yazmaya ve kayıt çalışmalarına başladı. Ancak Mayer'la turneye çıkmasına ilişkin anlaşması nedeniyle kendi albümü geri planda kaldı. Bu durum 2006'da Mayer'ın ilk defa bir albümünün (Continuum) kayıtları sırasında kendisini bas çalması için çağırmamasıyla değişti. Elde ettiği fazladan zaman sayesinde LaBruyere enerjisini uzun süredir ertelediği Dance Mix'e vermeye karar verdi. Albüm nihayet tamamlandı ve 2007'nin başlarında çıktı. EP'deki 8 parçadan "Broken Time"da Mayer vokalistlik yaptı. EP bunun dışında tamamen enstrümantal parçalardan oluşuyordu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - David LaBruyere Kimdir Forum Tarih
David Tutera 2012 Yaz Gelinlikleri Modelleri Evlilik Hazırlığı & Gelin Damat Giyimi 24 Mart 2012
Boş Yatak Kitabı - David Ellis Kitap, Resim ve Dergi 17 Aralık 2011
David Seaman Kimdir - David Seaman Biyografisi Yerli - Yabancı Sporcular 21 Eylül 2011
Anthony Davidson Kimdir - Anthony Davidson Biyografisi, Resimleri Yerli - Yabancı Sporcular 5 Eylül 2011
David Healy Kimdir - David Healy Biyografisi Yerli - Yabancı Sporcular 28 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş