Davaların birleştirilmesi dilekçesi

'Hukuk' forumunda Mavi_Sema tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Davaların birleştirilmesi dilekçesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Davaların birleştirilmesi istemi dilekçesi örneği :
  … MAHKEMESİNE

  DAVALI :
  VEKİLİ :
  DAVACI :
  VEKİLİ :
  KONU : Mahkemenizde görülmekte bulunan …/… sayılı dava dosyası ile, …/… sayılı dava dosyalarının birleştirilerek görülmesi talebi.
  AÇIKLAMALAR :
  1-) Müvekkilim adına mahkemenizin …/… sayılı dosyası ile dava konusu zeytin mahsulünün aynen iadesi veya bedeli olan … TL tahsiline ilişkin Alacak Davası açmış idik. Dava halen derdesttir.
  2-) Davacı taraf ise mahkemenizde müvekkilime karşı intifa hakkının geçersizliği nedeniyle tespit davası açmış bulunmaktatır.
  3-) Mahkemenizde görülmekte olan her iki dava arasında sıkı bir bağlantı bulunmaktadır. Bu davaların ikisinde de taraflar aynı olup, davaların birisinde verilecek karar diğerini de etkileyecektir. Bu nedenlerden dolayı davaların birleştirilmesi talebinde bulunmak zorunlu hale gelmiştir.
  YASAL NEDENLER : 1086 SK. md. 45, HUMK ve ilgili mevzuat.
  YASAL DELİLLER : Dava dosyaları.
  SONUÇ VE TALEP : Yukarda açıkladığımız nedenler çerçevesinde görülmekte olan söz konusu davalar arasında sıkı bir bağlantı olması, her iki davanın da mahkemenizde derdest olmasından dolayı …/… sayılı dava dosyasının …/… sayılı dava dosyası ile birleştirilmesine karar verilmesini vekaleten saygıyla talep ederim. …/…/…

  Davalı Vekili
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Davaların birleştirilmesi dilekçesi Forum Tarih
Farklı Malzemelerin Kaynakla Birleştirilmesinin Tanımı Diğer Mesleki Bilgiler 19 Aralık 2008
XTREMSPLIT ile*.001,*.002,... uzantılı Dosyaların Birleştirilmesi Resimli Anlatım. Resimli Program Anlatımı 29 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş