Darkest Of Days

'Oyunların Tam Çözümü' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Darkest Of Days konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  [FONT=Trebuchet MS, Tahoma]Darkest Of Days[/FONT]

  KATEGORİ : Bilim Kurgu, FPS
  ÜRETİCİ FİRMA : 8Monkey Labs
  YAYINCI FİRMA : Phantom EFX
  OYUNUN SİTESİ : www.darkestofdays.com/index.php
  HANGİ OYUNA BENZİYOR? : Call Of Duty, Medal Of Honor
  SİSTEM GEREKSİNİMLERİ : Windows XP SP 2, P4 2.0 GHZ İşlemci, nVIDIA GeForce 6600 veya ATI Radeon 9800 Ekran Kartı, 1024 MB RAM, 5 GB Boş Harddisk Alanı
  YAZAR : Onur TUFAN
  YAYIN TARİHİ : 11.9.2009
  Birçoğumuzun çocukluk hayallerinin arasında zamanda yolculuk yapabilmek de vardır. Zamanda yolculuk yapıp zamanı değiştirmek… Oysa bize izlettirilen zaman yolculuğu filmlerinin çoğunda kesinlikle zamana bir müdahale de bulunulmaması ve zamanın gidişatının değiştirilmemesi gerektiği vurgulanmıştır. Darkest Of Days'de tam olarak bu vurgu üzerine kurulmuş, zamanda yolculuk yapabildiğimiz, dünyanın gördüğü en karanlık günlere geri dönebildiğimiz bir FPS oyunu.

  Oyunda Little Bighorn Savaşı'nda tam ölmek üzereyken gelecekten gelen bir kişi tarafından kurtarılan Morris adındaki bir askeri yönetiyoruz. Morris'i kurtaranlar ise Krontek adında ki bir kuruluş. Krontek zamanda yolculuk yaparak tarihteki gizemleri çözen ve ayrıca zaman periyotları arasında ajanlarını seyahat ettirerek zamanın akışında bir aksaklık olup olmadığını denetleyen, bir nevi zaman polisi görevini de üstlenmiş bir kuruluş. Little Bighorn Savaşı'nda hayatımızı kurtaran kişinin adını söylemezsek sanırım ayıp etmiş oluruz, hayatımızı Dexter adındaki bir ajana borçluyuz, ayrıca Dexter oyun boyuca da bizim en büyük yardımcımız olacak. Ölmek üzereyken kurtarılıp geleceğe getirildiğimizde ilk önce aldığımız yaralar iyileştiriliyor ve sonrasında "Mother (Anne)" adındaki, ekranda yalnızca gözleri gözüken birinden neler olup bittiğini öğreniyoruz. Krontek'in kurucusu Doktor Rainier ortadan kaybolmuştur ve geçmişteki anormalliklerin bu ani kayboluşla bir ilgisinin olup olmadığı merak edilmektedir. Ve adamımız Morris’den de ortadaki esrar perdesini kaldırması istenmektedir. Buraya kadar her şey normal ama bu göreve neden Morris'in seçildiğini anlayamadım. Gerçi "Mother" Morris'e aranılan bütün özelliklere sahip olduğunu söylüyor ama bana bu seçilmiş kişi muhabbeti pek tatmin edici gelmedi. Doktor Rainier'in izini sürerken aynı anda gittiğimiz zaman periyotlarındaki önemli kişileri korumak öncelikli görevimiz, çünkü tarihin seyri değişmemeli.

  GEÇMİŞE DÖNÜŞ
  Oyunda 5 farklı zaman boyutunda yer alacağız. Birinci ve İkinci Dünya Savaşı, Pompeii, Antietarn ve Little Bighorn savaşları. Bu kadar çok zaman periyodu olunca oyunun oynanış süresi de haliyle bir hayli uzun olmuş. Oyun bizlere 20 saat dolaylarında bir oynanış sunuyor. Tüm bu savaşlara içinde bulunduğumuz devrin silahlarıyla katılmamızdan dolayı, oyunun silah çeşitliliği oldukça fazla. Bunun yanında bazı savaşlarda gelecekten getirdiğimiz silahları da kullanabiliyoruz, oyunda 20'den fazla silah çeşidi bizleri bekliyor.

  Oyun önüne gelen herkesi öldür şeklinde ilerlemiyor, kurtarmamız gereken kişiler de var. Bu kişiler mavi ve turuncu auralara sahip. Turuncu auraya sahip olan kişileri kilit role sahipler, geçmişe onları kurtarmak için gönderiliyoruz ve doğru zamanda, olmaları gereken yere ulaşmalarını sağlıyoruz. Mavi auralı kişiler ise düşmanlarımız arasında yer alıyorlar. Bu kişileri de öldürmememiz gerekli. Bu kişilerden ne kadarını ölmeden savaş dışına itersek o kadar fazla upgrade puanı kazanıyoruz. Upgrade konusuna da birazdan değineceğim. Mavi auralıları da öldürmüyoruz demiştik. Onları savaş dışına itmenin iki yolu var, ilki bacaklarına ateş etmek böylece ölmüyorlar ama yaralandıkları için savaşa da devam edemeyip savaşın dışında kalıyorlar. Diğer yol ise "chaser" adı verilen silahımızla onları saf dışı bırakmak. Eğer önünüze elen her mavi auralı insanı öldürürseniz, gelecekten kişiler gelerek sizi ortadan kaldırıyorlar, o yüzden sakın auralıları öldürmeyi denemeyin.​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Darkest Days Forum Tarih
Happy Holidays İle İlgili Kutlama Resimleri Diğer Resimler 23 Aralık 2011
Days in Colors Bebek Uyku Seti Modelleri Dekorasyon 16 Şubat 2011
Days of the week - İngilizce Haftanın Günleri İngilizce Tercümeler 2 Aralık 2010
Venin Noir Better Days Never Come Şarkı Sözleri Yabancı şarkı sözleri 13 Kasım 2010
12 Days Of Terror Filmi Sinema Film Tanıtımları 28 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş