Darboğaz Köyü Bafra Samsun

'Karadeniz Bölgesi' forumunda KaRDeLeN tarafından 27 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Darboğaz Köyü Bafra Samsun konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bafra Darboğaz Köyü - Darboğaz Köyü Hakkında - Darboğaz Köyü Tanıtımı - Darboğaz Köyü Resimleri
  Genel Kültür

  Bafra'nın en büyük köylerinden biri olan Darboğaz köyü ilçeye 22 km uzaklıkta olup köy yolunun tamamı asfalttır.Darboğaz köyü sınır komşu köyleri Dikencik,Alaçam,İkizpınar,Yeşilköy,Çalköy,Ozan,Çam altı ve Dereler Köyleridir.1148 kişinin ikamet ettiği bu köyde Sağlık evi ve ilköğretim okulu mevcuttur. Köyde içme suyu şebekesi mevcut olup suyu Nebiyan İçme Suları grubundan temin etmektedir. Darboğaz köyünün halkı geçimlerinin büyük bir kısmını fındık,hayvancılık ve tütün ekiminden sağlamaktadır.

  Kültür

  Köyün gelenek ve görenekleri anadolu kültürü örf adetlerine uygun olup.Başlıca yemekleri karalahana , mısır çorbası ,hamsi yemek çeşitleridir.

  Coğrafya

  Samsun iline 66 km, Bafra ilçesine 22 km uzaklıktadır.Darboğaz köyü sınır komşu köyleri Dikencik,Alaçam,İkizpınar,Yeşilköy,Çalköy,Ozan,Çam altı ve Dereler Köyleridir.  Nüfus

  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007 1148
  2000 1173


  Köy Muhtarı: 2009 - "Necati Mürtezaoğlu


  Altyapı bilgileri

  Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı vardır ancak sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


  [​IMG]

  [​IMG]


  Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Kaynak : Yerel Net


  Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş