Dar Alanlar İçin Dekoratif Çözümler

'Dekorasyon' forumunda Fatma tarafından 1 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Dar Alanlar İçin Dekoratif Çözümler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Eviniz yeterince büyük değilse ve dilediğiniz gibi dekore edemiyorsanız basit birkaç değişiklikle hem fonksiyonel, hem de keyişi ve dekoratif yaşam alanları yaratabilirsiniz.

  Renk ve ışık kullanımından mobilya seçimlerine kadar her şey evinizi olduğundan daha geniş gösterebilir; ancak seçimlerinizi yaparken nelere dikkat edeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Örneğin duvarlar için krem, pastel yeşil, sarı ve lila gibi açık ve parlak yansımalı renkleri tercih ederseniz mekan olduğundan daha ferah ve aydınlık görünecektir. Duvar kağıdı, koltuk ve kanepe döşemeleriniz için tercihinizi iri desenler yerine düz renklerden yana kullanabilirsiniz.

  Pencereler için ışıktan daha çok faydalanabileceğiniz bir uygulama yapabilirsiniz. Mobilya seçiminde de büyük ve hantal olanların yerine fonksiyonel ve derli toplu olanları kullanmanızı öneriyoruz. Eğer dar ve karanlık bir antreniz varsa alanı olabildiğince iyi değerlendirerek her santimetreyi rahatlıkla kullanabileceğiniz çözümler uygulayabilirsiniz.

  Dar bir yatak odanız varsa dolap yerine tekerlekli askılıkları tercih edebilirsiniz. Diğer eşyalarınız için yatak altına da girebilen kanvas kutular oldukça kullanışlı.

  [​IMG]

  DÜZENLİ YAŞAM ALANLARINA PRATİK İPUÇLARI:

  Eski mobilyaya yeni işlev: Giysi dolabınız yetersiz gelmeye başladıysa bir zamanlar kitaplık olan bir dolaba yeni bir işlev kazandırmanın zamanı da gelmiş demektir. Önceden dikey olarak kullandığınız üniteyi yatay olarak monte edip yeni bir raf sistemi kazanabilirsiniz.

  Keyfinize göre mobilyalar: Mevcut mobilyalarınıza yenilerini eklemeye karar verdiyseniz tercihinizi modüler ünitelerden yana kullanabilirsiniz. Hem hafif, hem de montaj kolaylığı sağlayan modüler üniteleri ihtiyacınıza göre değiştirerek çok daha işlevsel olmasını sağlayabilirsiniz.

  Merdiven altı mucizesi: Merdiven altları eşyalarınızı düzen içinde saklamanız için alternatif alanlar yaratabilir. Kapalı dolap ünitelerinden yararlanabileceğiniz gibi tekerlekli ya da açık raşı depolama elemanlarından da faydalanabilirsiniz. Eğer salona açılan bir merdiveniniz varsa altını kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Üstelik oldukça da dekoratif bir fikir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Alanlar İçin Dekoratif Forum Tarih
Geniş Alanlarda Sesin Düzenli Yayılması İçin Ne Gibi Önlemler Alnır? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 8 Ekim 2014
Tarım alanlarında verimi arttırabilmek için yapılması gerekenler maddeler halinde Doğa ve Bitkiler 18 Mart 2014
Atatürk'e göre güçlü bir millet için hangi alanlarda kuvvetli olmak gerekli? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Olasılığın Birey Toplum Çeşitli Bilim Dalları ve Meslek Alanları İçin Önemi Nedir Seviyeli-Ciddi Konular 17 Aralık 2013
Zor durumda kalanlar için okunacak dua Dualarımız Dua paylaşımları 22 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş