Danua Köpekleri Resimleri, Danua Köpekleri Hakkında Bilgiler

'Kedi ve Köpekler' forumunda Mavi_Sema tarafından 14 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Danua Köpekleri Resimleri, Danua Köpekleri Hakkında Bilgiler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Danua olarak da bilinen köpek cinsinin, hayranlık uyandırıcı tipleri vardır bu köpeklerin. Minik ve dolayısıyla kompleks sahibi köpeklerin kendilerine sürekli havlamalarına esnemeyle cevap verecek kadar da cool'lardır. :)

  Danua
  [​IMG]

  Danua cinsi evcil Köpekler
  [​IMG]

  Danua cinsi Köpek
  [​IMG]

  Danua Köpekleri Resimleri
  [​IMG]

  Danua Dog
  [​IMG]
  Danua
   

 2. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Danua Köpekleri Resimleri
  [​IMG]
  Danua Köpekleri Fotoğrafları

  [​IMG]

  Danois, Great Dane
  [​IMG]
  Danua Köpekleri Resimleri
   

 3. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  GREAT DANE (DANUA)
  [​IMG]
  İ.Ö. 36 yılına ait bir Grek parasının üzerinde, günümüzde yaşayan Great Dane'ye çok benzeyen bir köpek resmi yer alır. Eğer bu köpeğin Grek kökenli olduğunu düşünüyorsanız, ona neden "köpeklerin Apollosu" dendiğini anlamanız kolaylaşır. Ne var ki, bu cins hakkında çok daha kesin ve çürütülemeyecek ve yüzyıllar sonra yaşanan bir dönemden gelen bir bilgiye sahip bulunuyoruz. İ.S. 407 yılında Almanya'nın Gaul bölgesi, İtalya'nın bir kısmı ve İspanya, beraberlerinde Mastiff benzeri güçlü köpeklerini de getiren Asyatik bir kavim -Alanlar- tarafından istila edildi. Özellikle Almanya'da, ayıların ve yaban domuzlarının üstesinden gelebilen bu muhteşem hayvanların hayranlık uyandırdığı bu ülkede, bir cinsleştirme süreci başlatıldı. Bu köpekler İrlanda Tazılarıyla çiftleştirildiler. Bu çiftleşmelerden günümüzde Great Dane olarak bilinen o güzel, büyük, ince ve çevik köpekler dünyaya geldi. İngilizce Dane denilmesine rağmen bu köpeklerin Danimarka ile hiç ilişkisi olmamıştır.

  [FONT=Arial, Helvetica]Great Dane, asaleti dayanıklılıkla, gücü zerafetle birleştiren dev bir köpektir. Asgari yükseklik erkeklerde 76 cm., dişilerde 72 cm. kadardır. Daha büyük gövdeli köpekler daha makbuldür. Ağırlıkları 60 kg. kadardır. Alın kısmı basık, uzun ve ensiz bir başı vardır. Burun kanalı geniştir. Boynu uzun ve kaslıdır. Ön bacakları dümdüzdür. Butları kaslı, kısa ve siyah çatımaklı ayakları yuvarlaktır. Kuyruğu orta uzunluktadır ve bacaklarının ortasına kadar uzanır. Gözleri yuvarlak, genellikle siyah, canlı ve zeki ifadelidir. Kulaklar uzun, sivri ve dik olur. İyi gelişmiş beyaz dişleri makas çeneyi boydan boya çevrelemelidir. Hepsi, kısa, kalın, parlak ve sık tüylüdür. Tüylerin rengi değişiktir. Parlak siyah olanlar siyah gözlü, mavi olanlar ise açık renk gözlü olabilir. Great Dane yapısı gereği fazla değişkenlik göstermeyen bir köpektir, ancak koşullar gerektirdiğinde saldırganlaşabilir.Temel özellik olarak, yumuşak huylu, duygulu ve sabırlıdır. Uzun tarihi boyunca Great Dane, savaş köpeği, av köpeği, küçük araba çeken köpek, bekçi köpeği ve muhafız köpek olarak kullanılmıştır. Günümüzde hala bekçi köpeği olarak kullanılmaktadır, ancak güzelliği ve iyi huyluluğu nedeniyle dekoratif bir arkadaş olarak da değerlidir.
  [/FONT]
  [​IMG]
  [FONT=Arial, Helvetica]Yumuşak huyludur.[/FONT]
   

 4. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Danua Köpekleri Fotoğrafları
  [​IMG]

  Danua Köpekleri Resimleri
  [​IMG]

  Kökeni: Almanya

  Tanımı: Yetişkin bir Danua'nın omuzundan yere yüksekliği 72 cm'i geçebilir. Uzun, güçlü ve zarif bir vücudu vardır. Değişik renkleri vardır.

  Kişiliği: Güvenilir, dost canlısı, uysal ve ailesine bağlı bir köpektir. Yabancılara karşı da kendine güvenli davranır ve kolay kolay sinirlenmez. Çocuklara bayılır fakat iri cüssesi yüzünden büyük çocuklara daha uygundur. Kolay eğitilebilir, fakat bu eğitimde tutarlılık ister.

  Özelliği: Fazla bakım ve egzersiz gerektirmez. Diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinir. Kendine güveni ve agresif olmayan, aile üyelerine karşı son derece bağlı ve nazik, yabancılara karşı biraz içine kapalı bir türdür.

  [​IMG]
  Danua (Great Dane)
   

 5. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Great Dane
  [​IMG]

  Danua
  [​IMG]

  Danua Köpekleri Resimleri
  [​IMG]
  Danua Köpekleri Fotoğrafları
   

 6. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Çok Komik Bir Köpek Yaa Dile Bak Dile :)
  [​IMG]

  Danua Cinsi Köpek

  [​IMG]

  Danua dog
   

 7. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Danois
  [​IMG]

  Danua Köpek Yavruları

  [​IMG]
  Great Dane Babies
   

 8. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Danua Köpeklerinin Temel Özellikleri

  Great Dane (Danua), asaleti dayanıklılıkla, gücü zerafetle birleştiren dev bir köpektir. Great Dane, yapısı gereği fazla de---gıs---kenlik göstermeyen bir köpektir, ancak koşullar gerektirdiğinde saldırganlaşabilir. Temel özellik olarak, yumuşak huylu, duygulu ve sabırlıdır.

  Great Dane'lerin yabancıları korkutmasını önlemek ya da birini bir baş darbesiyle yıkmasını önlemek için hemen iyi bir itaat eğitiminden geçirilmesi gereklidir.

  [​IMG]

  Danua Köpekleri Neler Yapar?


  Uzun tarihi boyunca Great Dane, savaş köpeği, av köpeği, küçük araba çeken köpek, bekçi köpeği ve muhafız köpek olarak kullanılmıştır. Günümüzde halen az da olsa bekçi köpeği olarak kullanılmaktadır. Ancak artık aslen iyi huyluluğu ve güzelliği nedeniyle arkadaş köpek olarak değerlidir.

  [​IMG]

  Danua Köpeklerinin Kökeni

  İ.ö. 36 yılına ait bir Grek parasının üzerinde, günümüzde yaşayan Great Dane'ye çok benzeyen bir köpek resmi yer alır. Eğer, bu köpeğin Grek kökenili olduğunu düşünüyorsanız, neden "köpeklerin Apollosu" dendiğini anlamanız kolaylaşır.

  Ne var ki, bu cins hakkında çok kesin ve çürütülemeyecek ve yüzyıllar sonra yaşanan bir dönemden gelen bir bilgiye sahip bulunuyoruz. 407 yılında Almanya'nın Gaul bölgesi, İtalya'nın bir kısmı ve İspanya, beraberinde mastiff benzeri güçlü köpeklerini de getiren Asyalı bir kavim (Alanlar) tarafından istila edildi.


  Özellikle Almanya'da ayıların ve yaban domuzlarının üstesinden gelebilen bu muhteşem hayvanların hayranlık uyandırdığı bu ülkede bir cinsleştirme süreci başlatıldı. Bu köpekler İrlanda tazılarıyla çiftleştirildiler. Bu çiftleşmeden günümüzde Great Dane olarak bilinen büyük, ince ve çevik köpekler dünyaya geldi. İngilizce Dane denilmesine rağmen bu köpeklerin Danimarka'yla hiçbir ilgisi yoktur.

  Great Dane cinsi köpekler temel kökenleri ve karakteristik özellikleri aşağı yukarı aynı olmakla beraber kendi içlerinde birkaç cinse ayrılırlar. Bu farklılık en belirgin olarak tüy renklerinden gözlenebilir.
  Kumral Great Dane, Great Dane'yle aynı kökenden gelir. özellikleri aynıdır. Tüy rengi değişiktir.

  [​IMG]Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 1536x2048 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın[​IMG]

  Benekli Great Dane, Kumral Great Dane'yle beraber Great Dane'lerin en sevimlisidir. özellikleri aynıdır. Tüy rengi değişiktir.

  Alacalı Great Dane, bütün Great Dane cinsi köpeklerin en gösterişlisidir. özellikleri aynıdır. Tüy rengi değişiktir.
  [​IMG]

  Familya: çiftlik köpeği, mastiff
  Diğer Adları: Deutsche Dogge, German Mastiff, İri Danimarkalı
  Rengi: Siyah çehreli, benekli, açık kahverengi; mavi; siyah; beyaz üstüne düzensiz siyah benekler
  Çıkış Yeri: Almanya
  Çıkış Tarihi: Orta çağ
  Orjinal İşlevi: Av, koruma, büyük oyun avları
  Günümüzdeki İşlevi: Arkadaş
  Ortalama Ömür: 6-8 yıl
  Kilo Erkek/Kilo Dişi: 45-60/45-60 kg

  Boy Erkek/Boy Dişi: 76-81/71-76 cm
   

Bu Sayfayı Paylaş