Dans Etmek Ya Da - Tiyatro Oyunu

'Tiyatro ve Skeçler' forumunda DeMSaL tarafından 1 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Dans Etmek Ya Da - Tiyatro Oyunu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dans Etmek Ya Da...

  [​IMG]
  Ayrin Ersöz’ün ilgi çekici projesi Dans Etmek Ya Da..., 17. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında Salon’da.

  Tarih : 21 Mayıs 2010 22 Mayıs 2010
  Saat : 21:30 15.30
  Yer : Salon İKSV

  Şehir : İstanbul Avrupa  Kendine çıkış yolu arayan yaşlanmış erkek dansçı doğuştan yetenekli bir çocuk ile karşılaşır. Onu yanına alarak yetiştirir ve kısa sürede İstanbul'un benzersiz ustalıktaki en ünlü dansçısı yapar. Fakat bu dansçının, erkek dansçı (köçek) kimliğinin ardında gizlediği bir kusurcuğu vardır. Aralarında bir sır olarak özenle saklanan bu kusurun açığa çıkması onları ölümcül bir yolculuğa sürükler.

  Reşad Ekrem Koçu'nun meddahlara meraklı Edirneli Ekmekçizade Üveys Çelebi'nin 1711 yılında Edirne'de dönemin ünlü meddahlarından Burnaz Ali'den dinlediklerini kaydettiği defterden romanlaştırdığı ve Köçek İbo'nun (Güllü) yaşamını konu alan bu öykü, performansçının ve izleyicinin merakını kışkırtan sorulara yol açıyor.

  21 Mayıs Cuma akşamı saat 21.30’da ve 22 Mayıs Cumartesi günü saat 15.30’da sahnelenecek proje, Reşat Ekrem Koçu’nun Köçek İbo’nun hikâyesini anlatan tarihi romanından esinleniyor
   

Bu Sayfayı Paylaş