Danıştay-Ergenekon birleştirmesi

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 23 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Danıştay-Ergenekon birleştirmesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  uşmaya tutuklu sanıklar Alparslan Aslan, Erhan Timuroğlu, Süleyman Esen, Osman Yıldırım, İsmail Sağır ve Tekin Irşi ile tutuksuz sanık Aykut Metin Şükre, sanık avukatları ve müdahil avukatları katıldı.

  Yargıtay 9. Ceza Dairesinin bozma kararının ardından yeniden görülen davanın ilk duruşması, saat 10.40'ta başladı.

  Danıştay Genel Sekreteri Taci Bayhan ve bazı üyeler de duruşmayı izledi.

  İLK DURUŞMADAN ÇIKAN KARARLAR

  Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, ''Ergenekon'' davası ile bu davanın birleştirilmesi yönündeki Yargıtayın bozma kararıyla ilgili görüşünü bekleyecek.

  Yargıtay 9. Ceza Dairesinin, ''Ergenekon davasıyla birleştirilmesinde zorunluluk bulunduğuna'' işaret ederek bozma kararı verdiği Danıştay üyelerine saldırı davası, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde yeniden görülmeye başlandı.

  Duruşmaya tutuklu sanıklar Alparslan Aslan, Erhan Timuroğlu, Süleyman Esen, Osman Yıldırım, İsmail Sağır ve Tekin Irşi ile tutuksuz sanık Aykut Metin Şükre, sanık avukatları ve müdahil avukatları katıldı.

  Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinden ''usul ekonomisi'' dikkate alınarak, ''bozma ilamına uyulması durumunda'', ''Ergenekon'' davası ile bu davanın birleştirilmesi yönündeki Yargıtayın bozma kararıyla ilgili görüşünü bildirmesini de istemişti.

  Mahkeme, bu görüşün henüz gelmediğini belirterek, görüşün beklenmesine karar verdi.

  Duruşma 20 Nisana ertelendi.


  AA
   

Bu Sayfayı Paylaş