Danıştay-ergenekon Bağı

'Hukuk' forumunda Siraç tarafından 1 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Danıştay-ergenekon Bağı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  DANIŞTAY-ERGENEKON BAĞI
  MAHKEME İKİ DAVANIN BİRLEŞMESİ KONUSUNDA GÖRÜŞ BİLDİRMEDİ

  31.03.2009 17:31
  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Danıştay'a saldırı ve ''Ergenekon'' davalarının birleştirilmesi konusundaki görüşünü, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin bu husustaki bildiriminden sonra açıklayacak.

  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ''Ergenekon'' davasının bugünkü duruşmasında, taleplerin dinlenilmesinin ardından Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, dosyaya gelen yazıları okudu.

  Şengün, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinden, Danıştay'a saldırı davası ile ''Ergenekon'' davasının birleştirilmesini zorunlu bulan Yargıtay'ın bozma ilamı konusunda kendilerinden karar verip, görüş bildirmelerinin istendiğini belirtti. Başkan Şengün, buna ilişkin görüşlerini, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi bu konudaki görüşünü açıkladıktan sonra bildireceklerini kaydetti.

  Jandarma Genel Komutanlığından gelen yazıda, Ümraniye'deki el bombalarına ilişkin ihbarın Trabzon'dan faks yoluyla emniyete bildirildiğinin yer aldığını ifade eden Şengün, Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığından gelen ''Susurluk Raporu''na ilişkin yazıda da 64 sayfalık bölümün, ''yasak'' ve ''devlet sırrı'' olduğu gerekçesiyle mahkemeye gönderilmediğinin, özel olarak istenmesi halinde gönderilebileceğinin vurgulandığını söyledi.

  Mahkeme Heyeti, talepleri değerlendirmek üzere duruşmaya ara verdi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Danıştay ergenekon Bağı Forum Tarih
Danıştay-Ergenekon birleştirmesi Yurt İçi Haberler 23 Mart 2009
Danıştay ve görevleri kısaca Hukuk 31 Aralık 2014
Danıştay ne demek - Danıştay nedir Hukuk 12 Mart 2011
Danıştay'ın görevleri nedir Hukuk 24 Şubat 2011
Danıştay ve İdari Yargı Haftası hakkında bilgi Özel Gün ve Geceler 18 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş