DALYAN Otelleri - Dalyanda Tatil - Yeryüzü cennetinde doğa keyfi

'Türkiye Tatil Yerleri Hoteller' forumunda Fatma tarafından 31 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  DALYAN Otelleri - Dalyanda Tatil - Yeryüzü cennetinde doğa keyfi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  DALYAN OTELLERİ Yeryüzü cennetinde doğa keyfi...

  [​IMG]

  Doğa harikası Dalyan'ı gördükten sonra Dustin Hoffman, Sting gibi ünlülerin soluğu neden bu yeryüzü cennetinde aldığını daha iyi anlayacaksınız. Dalyan, denizi, gölleri, tarihi, şifalı kaplıca sularıyla, kısacası her yönüyle tanrının ülkemize bahşettiği bir harikalar diyarı.

  Çok değil, bundan 18 yıl önce Güney Ege'nin bu sakin köşesi uluslararası bir tartışma konusuyla gündemi geliyor, o güne kadar turizmle tanışmadığı için de dikkatleri üzerinde topluyordu. Dalyan'ın 5,5 kilometre uzunluğundaki İztuzu Plajı, tüm Akdeniz'de yaşayan ve nesli tükenmekte olan büyük boy kaplumbağalar Caretta Carettalar'ın üreme yeriydi. O yıllarda bu bakir kumsal yakınında başlayan yapılaşma, tüm dünyanın ilgisini buraya çekti. Sonuçta doğa aşıkları savaşı kazandı ve tesisleşmenin önüne set çekilirken, milyonlarca yıldır yapRezervasyonrı gibi dev kaplumbağalar, plaja yumurtalarını güven içinde bırakmaya devam etti.
  [​IMG]
  Dalyan, Anadolu'nun en eski yerleşimlerinden Kaunos Antik Kenti ile başlayan yaşamına, Köyceğiz Gölü'nü Akdeniz'e bağlayan kanalın iki yakasında devam ediyor. Sazlıklar arasından süzülerek nehirde gezinen rengarenk tekneler sizi M.Ö. 4. yüzyılda dağların yamaçlarında kurulan kaya mezarlarına götürüyor. Sadece oraya mı? Dalyan'ın her tarafından fışkıran şifalı kaplıca sularına, insanlara sağlık dağıtan çamur banyolarına, Mavi Madagaskar Palmiyesi başta olmak üzere 110 çeşit palmiye ve 700 tür kültür bitkisi vahasına, belki de en önemlisi, soyu tükenmekte olanlar dahil 154 kuş çeşidinin yaşadığı doğal cennete götürüyor
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - DALYAN Otelleri Dalyanda Forum Tarih
Gardiyan Kitabı - Hamret Baha Dalyan Kitap, Resim ve Dergi 17 Şubat 2011
Dalyan Köfte Tarifi - Dalyan Köfte Yapılışı Etli ve Sulu Yemekler 31 Aralık 2010
Cahide Ahmet Dalyanoğlu İlköğretim Okulu Çiğli İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Eylül 2010
Oasis Oteli Bilgileri ve Resimleri Dalyan Muğla Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 16 Haziran 2010
MUĞLA - ORTACA - Dalyan Halidun Feridun Tınaztepe And.Otel.Tur.ML Liselerimiz 15 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş