Dahiliye Doktoru Kaya, Göreve başladı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 19 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Dahiliye Doktoru Kaya, Göreve başladı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sağlık bakanlığı tarafından ilçemize atanan hemşerimiz İç Hastalıkları Uzman Dr. Ramazan Kaya, ilçemize gelerek görevine başladı. Dr. Kaya; “memleketime atanarak hizmet vermenin sevincinini yaşıyorum” dedi.

  Nusaybin Devlet Hastanesi, fiziki şartlarının kötü haline zıt olarak sürekli kendini geliştirmeye çalışan bir kurumumuz. Hastanemize atanan branşlarındaki uzman doktorlar, hizmet kalitesini artırmak için ellerinden geleni yapıyor. Emektar çalışanlara son olarak Nusaybinli hemşerimiz İç hastalıkları Uzman Dr. Ramazan Kaya katıldı. Nusaybin Devlet Hastanesi’ne atanan Kaya, ilçedeki görevine başladı.

  Uzm. Dr. Kaya; “Ben daha önce Nusaybin’de görev yaptığım için Nusaybin’deki sağlık sorununun nedenlerinin farkındayım. Diyarbakır’daydım ancak Nusaybin’den hiç kopmadım çünkü Nusaybin, doğup büyüdüğüm yerdir. Nusaybin’e gelir gelmez ilk önce gözlemim, eskiye nazaran sağlık kurumlarındaki olumlu düzelmeler. Bu da beni sevindirdi. Sağlık personeli, alt yapı ve teknik açıdan iyi ve profesyonel düzelme olduğunu gördüm. Bu gelişmeler, hastanenin daha iyi koşullarda hizmet vermesini sağlıyor. İleriki süreçte Hastanemizin daha da iyi olacağına inanıyorum” dedi.

  Mevcut Hastane binasının hasta potansiyelini karşılamadığına değinen Kaya, Nusaybin’e yakışır bir hastaneye acilen ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak; “bir şeker hastasını hastane şartlarında takip ve tedavi etmeğe çalıştığımızda hastanede yatıracak yatak bulmadığımız oluyor. Bu açıdan en azında 150 yataklı, poliklinik hizmetlerin yeterince verildiği, ikinci basamak sağlık kurumlarındaki teşhis ve tedavi hizmetleri için gerekli donanımı olan ve en azında cerrahi yoğun bakım ünitesi olan bir Devlet Hastanesine ihtiyacımız var. Bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekir. Tüm olumsuzluklara rağmen hekim ve sağlık personeli arkadaşlarımız görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyor” şeklinde konuştu.

  Ramazan Kaya Kimdir.

  X - Ramazan Kaya 1968’de Nusaybin de doğdu.
  X - İlk, orta ve lise öğrenimini Nusaybin de tamamladı.
  X - 1986 yılında Akdeniz üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.
  X - 1994 yılında mezun olduktan sonra -1995- 2004 yılları arasında Gaziantep ve Nusaybin de görev yaptı.
  X - 2005 yılında Dicle Üniversitesi iç hastalıklar uzmanlığı kazandı.
  X - 2009 yılının sonlarına doğru Nusaybin’e gelerek tekrar görevine başladı.
  X - Nusaybin Belediyesi Mali Hizmet Müdürü Saraya Kaya ile evli ve 4 çocuk babasıdır. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dahiliye Doktoru Kaya Forum Tarih
Osmanlı Dahiliye Nazırlarının Listesi Tarihi Bilgiler 2 Temmuz 2011
Dahiliye Hastalıkları Hakkında Geniş Bilgi- Tüm Yönleri İle Dahiliye Genel Sağlık 16 Ağustos 2008
Doktorun Görevleri Nedir Meslekler Rehberi 8 Aralık 2013
Doktorun Görevi Nedir Doktorların Görevleri Kısaca Meslekler Rehberi 30 Ağustos 2013
Türkiye'nin İlk Kadın Doktoru Kimdir? Tarihi Bilgiler 29 Mart 2012

Bu Sayfayı Paylaş