Dağlıca - Kod Adı Düğün - Nevzat Çiçek

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda DeMSaL tarafından 12 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Dağlıca - Kod Adı Düğün - Nevzat Çiçek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dağlıca - Kod Adı Düğün - Nevzat Çiçek kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi
  Dağlıca Kod Adı Düğün

  Nevzat Çiçek
  · Lagin Yayınları
  · Basım Tarihi : 03 - 2010
  · ISBN : 9786054364015
  · Sayfa Sayısı : 290
  · Etiket Fiyatı : 15.00 TL


  Kitap hakkında

  Dağlıca baskınından sonra Türkiye bir yol ayrımına gelmişti. Ya savaşa yönelecekti, ya da ortak akılla hareket edip barışa! Biz bu yolu seçtik, akıllı hareket edip temaslarımızı yoğunlaştırdık. Dağlıca belki bir Türk - Küt savaşı çıkarmak için yapılmıştı. Bunu isteyenler vardı. Ancak biz bunu akıl yoluna giderek aştık.
  - Ahmet Davutoğlu

  Kürt Açılımı'nın ilk fikirlerinin Dağlıca Baskını'ndan sonra Başbakan Erdoğan ile Bush arasındaki telefon görüşmesiyle ortaya çıktı. Ekim 2007'deki Dağlıca Baskını sonrası yeni strateji geliştirdik. MİT Müsteşarı Emre Taner Beyi Kuzey Irak'a göndermemiz o tarihe rastlar.
  - Ali Babacan

  Dağlıca'yı nasıl tarif edeceksiniz. Tariflerin üzerinde bir yer... 21 Ekim gece yarısı üç koldan saldırıldı. Ve bu çatışma aralıklarla tam 36 saat sürdü.
  - Yaşar Büyükanıt

  Bu baskın zafiyet olmadan olmaz. Uyanıklık yok. Tedbir yok. Orada birçok birlik, subay, komutan var. Bir eksiklik, noksanlık, zayıflık olduğu ortada.
  - Osman Pamukoğlu

  Bizim bu olaydaki dehşet hatamızı söyleyeyim mi size, dehşet... Benim kesinlikle tabur komutanlığından alınmam lazımdı bu hata üzerine.
  - Onur Dirik

  Askerlik mesleğinin özünü teşkil eden Askerlik Yeminine her asker kişinin her türlü ortamda ve koşulda sadakatle bağlı kalmasının gerekliliği personele hatırlatılmalı ve ne kadar önemli olduğu bilinci personele yerleştirilmelidir.
  - İdari Tahkikat Raporu

  Vatan haini değilim. Eğer vatan haini olarak ilan edecekseniz alnıma bir kurşun sıkın fakat böyle bir suçla beni yargılamayın.
  - Ramazan Yüce

  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş