Dışlanmış Kadın Kitabı - Luigi Pirandello

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 13 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Dışlanmış Kadın Kitabı - Luigi Pirandello konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dışlanmış Kadın kitap özeti - Dışlanmış Kadın kitap tanıtımı


  Hakkında

  Everest Yayınları, özellikle oyunlarıyla tanınan Luigi Pirandello'nun en önemli romanlarından biri olan Dışlanmış Kadın'ı Türk okurlarla buluşturuyor. İtalyan edebiyatında bireysel ve psikolojik çözümlemenin ilk örneklerinden sayılan Dışlanmış Kadın, Pirandello'nun sonraki yıllardaki çalışmalarına da ışık tutan bir ilk roman.

  Kocası, başka bir adam tarafından Marta'ya yazılmış olan aşk mektuplarını bulunca suçsuz Marta baba evine taşınmak zorunda kalır. Artık lekelenmiş, toplumdan dışlanmıştır. Annesi ve kız kardeşiyle yeni bir hayat kurmaya, öğretmenlik yaparak ayakta durmaya çabalar. Ancak ne kocası ne de kasabalılar aradığı huzura kavuşmasına izin vereceklerdir.

  Toplumun biçtiği rollere, dayattığı modellere bağımlı olarak yaşamak zorunda kalan kadının; aslında ikiyüzlülük, yalan, yasak ve tabularla örülmüş toplumsal ağın içine hapsolmuş kadının çaresizliğini anlatan Dışlanmış Kadın, Pirandello'nun sonraki yapıtlarında sürekli işleyeceği ikilikleri daha başlangıçta mizah ekseninde ele alıyor.

  [​IMG]


  Künyesi


  Çeviren: Esin Gören
  Yayın Yılı: 2011
  Kitap Kağıdı
  210 sayfa
  13,5x19,4 cm
  Karton Kapak
  ISBN:9752898424
  Dili: TÜRKÇE
  everest yayınları
   

Bu Sayfayı Paylaş