Dış Mekan Aydınlatma

'Dekorasyon' forumunda DeMSaL tarafından 24 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Dış Mekan Aydınlatma konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  bahçe balkon aydınlatma nasıl olmalı - bahçe ışıklandırma - balkon aydınlatma


  [​IMG]

  Dış mekan aydınlatması nasıl olmalı?

  Havaların ısınması ile yavaş yavaş balkon, teras ve bahçelerde yapılacak keyiflerin hayalleri kuruluyor. Beraberinde dış mekan hazırlıkları ve araştırmaları da hız kazanmış durumda…

  Dış mekan aydınlatmasında dekoratif ve farklılığın yanı sıra dikkat edilmesi gereken noktalar:

  • Bahçe ve balkon aydınlatmalarında gereğinden fazla ışık göz yorabilir. O yüzden endirekt aydınlatmalar tercih edilmelidir. Çok ışık yerine kör noktaların aydınlatılarak ortama kazandırılan loş bir hava da her zaman için hem daha tasarruflu olacak hem de daha şık duracaktır.
  • Kör noktaları aydınlatmada hareket sensorlu aydınlatmalar, çim ve yeşil bölgeleri aydınlatmada da güneş enerjili aydınlatmaları tercih etmeniz enerji tasarrufunu ciddi anlamda azaltmış olur.
  • Rüzgardan ve yağmurdan etkilenmeyen, devrilmeyen, paslanmayan malzemelerden üretilmiş ve tasarlanmış aydınlatmalar bahçenize ya da terasınıza hareket katar.
  • Dış mekan aydınlatmalarında ampul olarak kesinlikle tasarruflu ampulleri tercih etmelisiniz. 100 watt ışık veren ampuller dış mekanlar için en idealleri.
  • Aydınlatmalarınızda elektrostatik malzeme (fırın toz boya) kullanılmış olmasına özen gösterin. Çünkü dış mekan şartlarında en uzun ömürlü olan malzemedir. Bakır veya siyah ya da beyaz pütürlü renklerde dış mekan aydınlatmaları sıklıkla tercih edilen renklerdir.

  Gecenin karanlığında aydınlanan bahçenizde keyifli sohbetler yaşamak için bu detaylara dikkat ederseniz keyfinize keyif katmış olursunuz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dış Mekan Aydınlatma Forum Tarih
Dişli Çark Mekanizmaları Nedir Kullanım ALanları Bilgiler Diğer Mesleki Bilgiler 5 Ekim 2008
Dağ yamaçlarında yükselti arttıkça bitki örtüsü dışında hangi coğrafi özellikler farklılık gösterir Ülkeler Coğrafyası 6 Ekim 2017
Dış döllenme ve Iç döllenme nedir Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 19 Mart 2017
Kumar oynayan kişi kendisine ailesine ve çevresine nasıl zarar verir kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 15 Şubat 2017
Osmanlı devletinin son padişahı kim kısaca Tarihi Bilgiler 12 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş