Düzcede Tatil Yerleri

'Karadeniz Bölgesi' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 11 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Düzcede Tatil Yerleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Düzcede Tatil Yerleri

  Düzce’nin kuzeyinde ve Karadeniz kıyısında yer alan şirin ilçesi Akçakoca, bir tatil ve turizm cennetidir. Karadeniz sahilinde doğal yapısı ile dikkat çekin bu ilçe yaz ayları boyunca özellikle çevre ilçelerde yaşayanların ve bir çok turistin uğrak yeridir. Pırıl pırıl denizi ve yalnızca Akçakoca’ya özel ince, kara kumu gerçekten övgüye değerdir. Bu sahil şehrinde çok sayıda kaliteli otel, pansiyon, kamping ve restorantlar turizme hizmet vermektedir.

  [​IMG]

  Akçakoca: Ceneviz Kalesi ve Plajı

  Akçakoca’nın 2.5 km. batısında, fındık bahçeleri ve ormanın eteğindeki tarihi kalenin doğu ve batısında eşsiz bir kumsalı olan iki koy arasında yer almaktadır. Kalenin surları moloz taşlarla ve kiremit kullanılarak yapılmıştır. Kalenin yarım yuvarlak çıkıntıları ve kara tarafında yüksek bir kulesi vardır. Kale Cenevizliler tarafından inşa edilmiş olup, Cenevizliler, Bizans ve Osmanlılar tarafından kullanılmıştır. Kale avlusu içinde 5,30 metre ölçülerinde bir de sarnıç vardır.

  Kale içinde Akçakoca Belediyesi’nce işletilen bir piknik alanı ve plaj mevcuttur. Akçakoca ve çevresinin önde gelen dinlenme ve eğlenme yeri olan Kale, yaz aylarında insanlarla dolup taşmaktadır.

  [​IMG]

  Melenağzı Köyü

  Akçakoca’nın 13 km batısında bulunan bu Melenağzı Köyü’nde balıkçılık hayli önemlidir .Köy içinden geçerek Karadeniz’e dökülen Melen Çayı, balıkçı teknelerinin barındığı doğal bir liman görünümündedir. Irmak boyunca teknelerle gezi imkanı vardır. Sahil boyunca geniş plajlar, kır kahveleri, gazinolar ve kamping alanları bulunmaktadır.

  [​IMG]

  Karaburun Köyü ve Plajı

  Akçakoca ilçesine 10 km. uzaklıktadır. Yeşil ile mavinin içiçe geçtiği Karaburun Plajı, doğal kumsalı, şirin ev ve pansiyonları, kır kahveleri, lokanta ve gazinolarıyla yaz aylarının en önde gelen dinlenme ve eğlenme yerlerindendir.

  [​IMG]

  Edilli Ağzı Plajı

  Ormanla denizin adeta kucaklaştığı bu alanda geniş ve doğal plajlar, özellikle sakin yer arayanlar için ideal bir ortamdır.

  [​IMG]

  Çayağzı Kumpınar ve Akkaya Köyü

  Karadeniz Ereğli yolu üzerinde, Akçakoca merkezinin 7 km doğusunda başlayan ve sahl boyunca uzanan geniş doğal plajları büyük rağbet gören bu yörede, ormanlar arasında akan derelerde balıkçılık yapılabiliyor. Orman içi piknik ve yürüyüş alanları bulunan bölge kuş avcılığı için de uygundur.

  [​IMG]

  Akçakoca Çarşı Plajı

  Bu yörede turizm mevsimi kısa. Bu nedenle turistik alt yapı, 4 – 5 yıldızlı otellerin sayısının artmasına imkan vermiyor. Sezonun kısalığı yörede ev pansiyonculuğunun ve karavan turizminin gelişmesine önayak olmuş.

  düzce,düzce ili,düzce haber,düzce öncü,düzce damla,düzce belediyesi,düzce merkez,düzce gazetesi,düzce otel,düzce haritası,düzce akcakoca,düzce postası,bolu düzce,düzce gölyaka,düzce akçakoca,sakarya düzce,düzce rehberi,düzce harita,bursa düzce,eskişehir düzce,ankara düzce,düzce deprem
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Düzcede Tatil Yerleri Forum Tarih
Düzcede Bulunan Yüzme Havuzları Düzce Tanıtımı 12 Eylül 2012
Düzcede Bulunan Halk Eğitim Merkezleri Düzce Tanıtımı 17 Ocak 2012
Düzcede Bulunan Tarihi Yerler - Düzcenin Tarihi Mekanları Düzce Tanıtımı 3 Şubat 2011
Düzcede Bulunan Öğrenci Yurtları Üniversiteler 4 Ağustos 2010
Düzcede Eğitim Karadeniz Bölgesi 12 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş