Düzcede Kaplıcalar

'Karadeniz Bölgesi' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 12 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Düzcede Kaplıcalar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Düzcede Kaplıcalar

  Düzce’nin 17 km güneyinde, 400 metre rakımlı, etrafı ormanlık alanla çevrili Derdin (Dolay) Kaplıcası çevresine şifa dağıtmaktadır. Kaplıcadaki su, duru, renksiz ve kokusuzdur. 2 lt/s debideki suyun sıcaklığı ise 42 derecedir. Derdin Kaplıcası özellikle mide, bağırsak, safra kesesi, karaciğer, böbrek, şeker ve ayrıca deri hastalıkları için oldukça şifalıdır. Derdin Kaplıcası’nda konaklama amacıyla 15 odalı küçük bir otel de bulunmaktadır.


  Efteni Kaplıcası

  Efteni Kaplıcası, Düzce-Gölyaka batı yolu üzerinde, Düzce’nin 18 km batısında, Efteni Gölü’nün kenarındadır. Değişik sıcaklıklarda üç havuzu bulunan Efteni Kaplıcası’nda konaklama evi ve pansiyonlarda bulunmaktadır. Kaplıcadaki suyun debisi 2lt/s, sıcaklığı ise 42 derecedir. Efteni Kaplıcası romatizmal hastalıklar başta olmak üzere bir çok hastalığı tedavi edici niteliktedir.

  düzce,düzce ili,düzce haber,düzce öncü,düzce damla,düzce belediyesi,düzce merkez,düzce gazetesi,düzce otel,düzce haritası,düzce akcakoca,düzce postası,bolu düzce,düzce gölyaka,düzce akçakoca,sakarya düzce,düzce rehberi,düzce harita,bursa düzce,eskişehir düzce,ankara düzce,düzce deprem
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Düzcede Kaplıcalar Forum Tarih
Düzcede Bulunan Yüzme Havuzları Düzce Tanıtımı 12 Eylül 2012
Düzcede Bulunan Halk Eğitim Merkezleri Düzce Tanıtımı 17 Ocak 2012
Düzcede Bulunan Tarihi Yerler - Düzcenin Tarihi Mekanları Düzce Tanıtımı 3 Şubat 2011
Düzcede Bulunan Öğrenci Yurtları Üniversiteler 4 Ağustos 2010
Düzcede Eğitim Karadeniz Bölgesi 12 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş