Dünya'nın En Tehlikeli 2. Hacker'ı

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 26 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Dünya'nın En Tehlikeli 2. Hacker'ı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya'nın en tehlikeli 2. hacker'ı
  Paraların üzerine yatan arkadaşını "Gülümse" diyerek fotoğrafladığı sırada başına gelecekleri bilmiyordu...

  Sanal alemde organize kredi kartı yolsuzluğu yapan şebeke mensupları, yaptıkları vurgunların paralarıyla fotoğraf çektirdileri ortaya çıktı. Liderliğini Doktor Nekip A.'nın yaptığı 28 kişilik sanal vurguncuların 7 yıldızlı otellerde, yatlarda çektirdikleri fotoğraflar da suç delili olarak dosyaya konuldu.
  Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi Mali Büro ekiplerinin 1 yıldır izini sürdüğü sanal dolandırıcılık şebekesinin elemanları, geniş güvenlik önlemleri altında adliye'ye sevk edildi.
  Kredi kartı vurgunu çetesinin elabaşları pratisyen doktor Nekip A., yardımcısı Ercan F, Rus uyruklu Alyona Y.ile Metin C. adliyeye getirilişinde sorulara yanıt vermediler.
  Emniyet yetkilileri sanal şebekenin ev ve işyerlerinde yaptığı aramalarda bilgisayarlarında kredi kartı yolsuzluğundan kazandıkları milyon dolarları harcarken yaşadıkları lüksü de ortaya koydu.

  Emniyet tarafından dağıtılan fotoğraflarda birçok zanlının vurgundan elde edilen paraları kucaklarına alarak fotoğraf çektirdikleri gözlendi.
  Ercan F'nin vurgundan aldığı pay ile çektirdiği fotoğrafta yatakta üstünü paralarla örttüğü görüldü.

  Soruşturma dosyasına da eklenen bu fotoğraflarda zanlıların Dubai'deki 7 yıldızlı Burj Al Arab Oteli'nde çektirdiği fotoğraflar, 15 bin dolara kiraladıkları öğrenilen süper yatlarda verdikleri partiler de delillendirilmiş oldu.
  Bu arada zanlılardan Abdulkadir D.'nin vurgundan eline geçen paraları gitarına yaptırdığı özel bölmede taşıdığı anlaşıldı.
  Banka hesaplarını sanal alemde boşaltan bu kişilerden doktor Nekip A.'nin Travma, FBI tarafından dünyanın ikinci hackerı olarak tespit edilen Ercan F. ise SeaGate, Metin C.'nin de Energyzer kod adını kullandıkları anlaşıldı.

  Ankara Polisi tarafından ifadeleri alındıktan sonra Ankara Adliyesi'ne sevk edilen sanal vurguncuların pek çoğunun kendi aralarında sürekli olarak e-mail üzerinden görüştüğü ve bazılarının birbirinin yüzünü ilk defa emniyette gördükleri ifade edildi.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekkürler...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dünya'nın Tehlikeli Hacker'ı Forum Tarih
Dünya'nın yuvarlak olduğunu kim buldu kısaca Uzay ve Gökyüzü 27 Ocak 2017
Dünya'nın Yuvarlak Olduğunu İspatlayan Bilim Adamları Kimlerdir Düşünürler-Filozoflar 21 Aralık 2013
Sanal dünya'nın öğeleri nedir? Konu Dışı Başlıklar 23 Ocak 2013
İslamiyet'ten Öncesi Dünya'nın Genel Durumu Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 23 Ekim 2012
Dünya'nın Yapısı ve Oluşumu Kısaca Anlatım Uzay ve Gökyüzü 19 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş