Dünyanın En Gizemli Adası

'Yabancı Tatil Yerleri Hoteller' forumunda Fatma tarafından 28 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Dünyanın En Gizemli Adası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hiç kuşkusuz Pasifik adaları içinde en gizemli ve en büyüleyici olanı Bora Bora adasıdır. Kuşbakışı bakıldığında turkuaz renkli denizin ortasında parıldayan inci kolye gibi görünür Bora Bora; bu nedenle ona verdikleri isim “Pasifik’in İncisi”dir. Bora Bora’ya gittiğinizde karşılaşacağınız renk cümbüşü nefesinizi kesmeye yetecektir.
  [​IMG]
  Tahiti’ye 260 km, Hawaii’ye 4,160 km uzaklıkta bulunan Bora Bora’nın nüfusu sadece 5,767’dir. Volkanik bir ada olan Bora Bora’nın en yüksek dağı Otemanu Dağı aynı zamanda kökü çok eskiye dayanan bir volkandır. Bora Bora’nın en büyük yerleşim alanı olan Vaitape adanın batı yakasında bulunmaktadır. 2. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunun bu adada üs kurması, adanın altyapı gelişimine büyük katkı sağlamış ve adayı Amerika’da tanınır hale getirmiştir. Bu nedenle Bora Bora’nın sürekli ziyaretçileri arasında ünlü film yıldızları ve zenginler de vardır.

  [​IMG][/FONT]
  Ada’nın güzelliğine hayran kalıp da onu yakından incelemeden dönmek olmaz, bu nedenle Bora Bora’nın iç kısımlarını gezmek için çeşitli alternatifler bulunmakta; 4x4 jip, bisiklet ya da muhteşem doğasıyla başbaşa bir yürüyüşle bu gizemli adayı yeniden keşfedebilirsiniz. Bora Bora’nın eşsiz güzellikleri içinde yapılabileceklerin arasında Scuba Diving, Jet Ski, Kano, Parasail; Helikopter, Denizaltı ve tekne turları bulunmaktadır. Bora Bora’da yapılabilecekler tabiki bunlarla sınırlı değil; adanın güneydoğusunda muhteşem güzelliğiyle Mercan Bahçesi (Coral Garden) bulunmaktadır. Burası tamamen doğal bir sualtı parkı olmakla birlikte içinde tüm büyüleyiciliğiyle mercanları ve çeşitli balıkları görmeniz mümkün.
  [​IMG]
  Bora Bora’nın bir diğer önemli özelliğiyse dünya’nın en güzel kıyıgölüne sahip olmasıdır. Bu kıyıgölünde en çok rağbet gören aktivitelerden birisi olan köpekbalığı beslemek hem çok eğlenceli hem de görevlilerin eşliğinde çok güvenlidir. Kıyıgölünde yapılabilecek bir diğer aktivite de küçük botlardan birisine atlayarak gölü turlamak ve doğanın sunduğu bu eşsiz güzelliğe daha yakından bakmaktır. Tropikal iklim özelliklerine sahip olan Bora Bora adasında yıl boyunca güneşli bir hava olsada hiç beklenmedik anlarda yağmur yağabiliyor. Dikkatli olmak lazım.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dünyanın Gizemli Adası Forum Tarih
Dünyanın en gizemli tünelleri Diğer Resimler 3 Mayıs 2009
Dünyanın en gizemli ağacı Bitki Resimleri 17 Mart 2009
Dünyanın en gizemli mezarları Garip olaylar 15 Ocak 2009
Dünyanın En Gizemli 10 Nesnesi !!!!! Garip olaylar 5 Ocak 2009
Dünyanın En GizemLi BiLgi Merkezi Diğer Resimler 22 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş