Dünyanın en garip yarışmaları - Dünyanın en garip yarışmaları Nelerdir? Hakkında

'Konu Dışı Başlıklar' forumunda DilzaR tarafından 29 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Dünyanın en garip yarışmaları - Dünyanın en garip yarışmaları Nelerdir? Hakkında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünyanın en garip yarışmaları - Dünyanın en garip yarışmaları Nelerdir? Hakkında


  Dünyanın çeşitli ülkelerinde birbirinden garip ve eğlenceli (!) yarışmalar düzenleniyor.
  [​IMG]
  Eş taşıma yarışması.


  Saunada en uzun süre kalmak, buz üstünde ütü yapmak, domuz gibi haykırmak.. Bunların hepsi bir yarışma. Katılımcıların eğlendiği bu yarışmalarda amaç sadece kazanmak. İşte dünyanın en garip yarışmaları...

  1- Domuz gibi bağırma şampiyonası: Fransa'nın küçük bir kasabasında her yıl gerçekleştirilen bu yarışmada, yarışmacılar mikrofondan bir domuz gibi haykırıyor. Önce bir domuzun bağırmasını dinletilen yarışmacılar, duydukları sesin benzerini çıkarmaya çalışarak şampiyon olmaya çalışıyor.

  2- Lastik çizme atma festivali: Yeni Zelanda'nın Taihape kasabası sakinleri ve ziyaretçileri her yıl dünya rekorunu kırmak için çabalıyor.

  3- Elektro gitar sesi çıkartma: 1996 yılında Finlandiya'da başlayan bu yarışmada, katılımcılar kendi sesleriyle elektro gitar solosu yapmaya çabalıyor. Yarışmada önce bir şarkı dinletiliyor ve daha sonra parçadaki solonun aynısını yapmaya çalışıyor.

  4- Garip yerlerde ütü yapma yarışması: İngiltere'nin Leicester kentinde 1997'den bu yana sürüdülen bu yarışmada, katılımcılar, bir dağ yamacı., su ya da buzun üstü gibi garip yerlerde ütü yapıyor.

  5- Dünya sakal ve bıyık şampiyonası: 1991'de Almanya'da yapılmaya başlanan bu yarışma daha sonra dünyanın çeşitli kentlerinde gerçekleştirilmeye başladı. Yarışmacılar, senelerdir kesmedikleri bıyık ve sakallarını cesurca sergiliyor. Yarışma 2009 tarihinde Alaska'da yapılacak.

  6- Eş taşıma yarışması: Finlandiya menşeeli bu yarışmanın temel kuralı 17 yaşından büyük ve 49 kilonun üstündeki eşleri taşımak. 15 ayrı noktadan geçen erkek yarışmacılar, eşlerini düşürdüğü zaman yarışmayı keybediyorlar. Yarışmayı birden çok kişi bitirmişse, kazananın eşin ağırlığı belirliyor.

  7- Dünya sauna şampiyonası: Finlandiya'nın Heinola kentinde 1999'dan bu yana gerçekleştirilen yarışma da saunada en uzun süre kalmaktan ibaret! Dik oturarak yapılan yarışmada, saunada herhangi bir yüzeye dokunmak yasak.
   

 2. DilzaR

  DilzaR Üye

  [​IMG]

  Domiz gibi bağırma yarışması ​

  [​IMG]

  Eş taşıma yarışması
  [​IMG]  Elektro gitar solosu sesi çıkarma yarışması


  [​IMG]  Lastik çizme fırlatma yarışması ​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dünyanın garip yarışmaları Forum Tarih
Dünyanın En Garip Balıkları - Balık Resimleri Akvaryum - Balık Dünyası 11 Kasım 2010
Dünyanın en garip aracı Bilim & Teknoloji 1 Temmuz 2010
Dünyanın En Garip Görünüşlü 50 Hayvanı Diğer Hayvanlar 4 Temmuz 2009
Dünyanın en garip zehirli memelisi görüntülendi Diğer Hayvanlar 9 Ocak 2009
Dünyanın en garip limuzinleri İlginç Resimler 8 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş