Dünya'nın En Güzel Şöminesi

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 25 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Dünya'nın En Güzel Şöminesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya'nın En Güzel Şöminesi
  Dünya'nın En Güzel Şöminesi  Decofire Focus şömine koleksiyonundan Dominique Imbert imzalı Gyrofocus şömine modeli Pulchra 2009’da ‘dünyadaki en güzel obje' ödülüne layık görüldü.

  [​IMG]  İtalya’da düzenlenen ve tüm dünyada online oylamaya sunulan ‘dünyadaki en güzel obje’nin seçildiği ilk güzellik yarışması olan Pulchra 2009’da birincilik ödülüne Decofire Focus şömine koleksiyonundan Dominique Imbert imzalı Gyrofocus şömine modeli layık görüldü.

  Dünyada eşi olmayan, yalnızca objelere yönelik bir yarışma olan Pulchra 2009, bugüne kadar tasarımları ve işlevleriyle insanlar üzerinde etki yaratmış objeleri seçmek için dünyadan 721 tasarımcının katılımıyla gerçekleşti.

  Interni Magazine Direktörü Glida Bojardi, Marie Claire Maison Direktörü Jean Colas, Domus Magazine Yazı İşleri Müdürü Flavio Albanese gibi isimlerden oluşan jüri, yaptığı ön elemeler sonucunda yarışacak 100 eseri belirledi. Bu 100 eser web sitesi üzerinden oylamaya sunularak ilk 10 eser seçildi.

  Yarışma formatı gereği seçilen ilk 10 eser, günümüzden geleceğe mesaj olarak su geçirmez metal kapsüller içinde, yanlarında yazı, resim, karikatür gibi notlarla beraber 100 yıl sonra açılmak üzere İtalya’da özel oluşturulan bir parkta yeraltına gömülerek gelecek nesillere saklanacak.

  Şömine tarihinde yeni ufuklar açan Gyrofocus şömine modeli 1968 yılında Dominique Imbert tarafından tasarlandı. Şömine, özgün tasarımı, yere sabitlenmeyen ve 360 derece çevrilebilmeye olanak tanıyan yenilikçi yapısı ile kendi alanında bir devrim niteliği taşıyor.

  Bu prestijli model zaman içinde uluslararası bir klasik ve Focus damgalı ürünlerin bir sembolü oldu. Bordo Mordern Sanatlar Müzesi (1996) ,Grenoble Modern Sanatlar Ulusal Merkezi (1997) , New York Guggenheim Müzesi gibi yerlerde sergilendi​
  .   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dünya'nın Güzel Şöminesi Forum Tarih
İnziva İçin Dünya'nın En Güzel Yerleri Yabancı Tatil Yerleri Hoteller 12 Şubat 2010
Dünya'nın en güzel plajları.. Doğa Manzara Resimleri 5 Mayıs 2009
Dünya'nın en güzel adaları. Doğa Manzara Resimleri 5 Mayıs 2009
Dünya'nın En Güzel Köprüleri Dünya Ülkeleri - Resimleri 6 Eylül 2008
Dünya'nın en Güzel Varlıkları Çocuk - Bebek Resimleri 3 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş