Dünyanın en büyük fosil katmanı

'Bilim & Teknoloji' forumunda KaRDeLeN tarafından 23 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Dünyanın en büyük fosil katmanı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çin Bilim Akademisi araştırmacılarından oluşan bir grup ve yabancı araştırmacılar, 500 metre uzunluğunda ve 26 metre genişliğinde olan katmanda, 7 binden fazla dinozor fosili bulunduğunu ve alanın şimdiye kadar bulunmuş en büyük ve en zengin fosil katmanı olduğunu onayladı.

  Çin'in Şandong eyaletinin Cuçıng şehrinde bulunan fosil katmanı, bugüne kadar keşfedilmiş dünyanın en büyük fosil katmanı olarak tescillendi.
  Halkın Günlüğü gazetesinin haberine göre, Çin Bilim Akademisi araştırmacılarından oluşan bir grup ve yabancı araştırmacılar, 500 metre uzunluğunda ve 26 metre genişliğinde olan katmanda, 7 binden fazla dinozor fosili bulunduğunu ve alanın şimdiye kadar bulunmuş en büyük ve en zengin fosil katmanı olduğunu onayladı.
  Bulunan dinozor fosillerinin arasında ördek gagalı ve boynuzlu dinozor gibi spesifik türlerin yanı sıra "tyrannosaurus", "ankylosaur" ve "coekurosaur"un bu bölgede yaşadığı belirlendi.
  Kazılarda, araştırmacılar 15 binden fazla fosil keşfederken, dünyanın en büyük ördek gagalı dinozor fosilinin yanında şimdiye kadar daha önce örneğine rastlanmamış boynuzlu fosil örneklerini de ortaya çıkardı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dünyanın büyük fosil Forum Tarih
Dünyanın en büyük savaşı hangisidir ne zaman çıkmıştır Tarihi Bilgiler 11 Ekim 2014
Dünyanın En Büyük Heykelleri Spor ve Sporcu Resimleri 8 Mart 2012
Dünyanın En Büyük Stadyumları Spor ve Sporcu Resimleri 8 Mart 2012
Dünyanın Büyüklüğü Ne Kadar Uzay ve Gökyüzü 11 Ocak 2012
Dünyanın En Büyük Havzaları Nelerdir Ülkeler Coğrafyası 10 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş