Dünyanın En Akıllı Ve En Zeki İnsanları Kimlerdir?

'Sohbet & Muhabbet' forumunda Mavi_inci tarafından 16 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Dünyanın En Akıllı Ve En Zeki İnsanları Kimlerdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünyanın En Yetenekli, En Akıllı Ve En Zeki İnsanları Kimlerdir? İşte (Top 10)


  [​IMG]

  1- KIM UNG-YONG
  4 yaşında üniversiteye gitti, 15 yaşında doktorasını yaptı
  1962′de Kore’de doğan Kim Ung-Yong isimli bu süper dahi, dünyanın en zeki insanı olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na girdi.
  4 yaşında üniversiteye gitmekle kalmayan büyük deha, aynı zamanda o yaşlarda Japonca, Korece, Almanca ve İngilizce dillerine de hakim olmasıyla ayrı bir rekor kırıyor

  .
  [​IMG]

  5 yaşına bastığında en zor integral ve diferansiyel denklemleri çözebilen dahinin IQ’su 210′un üzerinde olarak biliniyor.
  3 yaşında Hanyang Üniversitesi’nden kabul alan Yong, 6 yaşına kadar fizik bölümünde misafir öğrenci olarak okudu.

  [​IMG]

  7 yaşında Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından Amerika’ya davet aldı ve 15 yaşını doldurduğunda Colorado Üniversitesi’nde Fizik Doktorası’nı yapmıştı. 1974 yılında üniversitedeyken NASA’da araştırmalara başladı ve fizik alanından İnşaat Mühendisliği alanına geçiş yaptı.

  [​IMG]


  1978 yılında anavatanı Kore’ye dönen Yong’a birçok prestijli üniversiteden teklif gelmesine karşın o, yerel bir üniversitede ders vermeyi seçti
  . Yong, şu anda Kore’deki Chungbuk Üniversitesi’nde part-time öğretim üyesi.

  [​IMG]


  2- AKRIT JASWAL 7 yaşında cerrah oldu

  Bu Hintli çocuk, dünyanın en akıllı çocuğu olarak nitelendiriliyor… İsmi Akrit Jaswal ve ünvanını kesinlikle hakediyor.
  IQ’su 146 ve bir milyar nüfuslu Hindistan’daki en zeki insan olarak kabul ediliyor.
  2000 yılında evinde ilk cerrahi müdahaleyi gerçekleştirince, tüm dünya onun adını duydu. Hem de sadece 7 yaşındayken.

  [​IMG]


  Hastası da doktora gidecek parası olmayan sekiz yaşındaki bir kızdı
  . Küçük kızın eli yanmıştı ve parmaklarını birbirinden ayıramıyordu. Tıp eğitimi olmayan, hayatında hiç ameliyata girmemiş 7 yaşındaki süper çocuk, küçük kızın ellerini birbirinden ayırarak yeniden kullanabilmesini sağladı. Tüm ilgisini tıp bilimine veren dahi, 12 yaşındayken kanserin çaresini bulmaya çok yaklaştığını iddia etti. Tıp dahisi küçük çocuk şu anda Chandigarh Üniversitesi’nde okuyor ve Hindistan’ın en genç üniversite öğrencisi.

  [​IMG]


  3- CLEOPATRA STRATAN 3 yaşında şarkı başına 2
  .500 TL kazanıyor
  2002 yılında Moldova’da dünyaya gelen Cleopatra Stratan, şimdiye kadar başarılı bir albüm çıkaran en genç şarkıcı olma ünvanını taşıyor.
  Zira, küçük kız daha 3 yaşındayken ilk albümünü çıkardı.


  [​IMG]


  Müzisyen bir ailenin çocuğu olan Cleopatra’nın rekorları bununla bitmiyor tabii
  . Küçük Cleopatra, aynı zamanda iki saat boyunca kalabalık seyirci kitlesine canlı konser veren en genç şarkıcı, en çok para kazanan en genç şarkıcı, MTV müzik ödülü alan en genç şarkıcı ve bir ülkenin hit şarkısını çıkaran en genç şarkıcı rekorlarına da sahip.

  [​IMG]


  4- MICHAEL KEVIN KEARNEY 10 yaşında üniversiteden mezun oldu

  24 yaşındaki Michael Kevin Kearney, sadece 10 yaşında üniversiteyi bitirmesiyle değil, aynı zamanda “Kim 1 milyon dolar ister?” bilgi yarışmasında büyük ödülü kazanarak dünya çapında ün saldı.
  1984 doğumlu dahi çocuk, 17 yaşında üniversite hocası olmasıyla ve kırdığı dünya rekorları ile biliniyor ama dahası var…

  [​IMG]


  Daha dört aylıkken konuşmaya başladı
  . Altı aylıkken doktoruna “sol kulağımda bir enfeksiyon var” gibi komplike bir cümleyle meramını anlattı. 10 aylıkken okuma-yazma öğrendi!!! Dört yaşındayken Amerika’nın önde gelen üniversitelerinde John Hopkins Üniversitesi’nde matematik testlerinde en yüksek skoru aldı.
  Liseyi altı yaşında bitirdi, 10 yaşında Santa Rosa Üniversitesi’nden mezun oldu. Şu anda Guiness Rekorlar Kitabında adı, “üniversiteden en küçük yaşta mezun olan kişi” olarak geçiyor.

  [​IMG]


  Kearney’in “Kim 1 milyon dolar ister?” yarışması finalinde son soruda telefon hakkını kullanmak isteyip, herkesin soruyu babasına mı danışacak dediği anda, babasını arayarak “baba 1 milyon doları aldım eve geliyorum” demesi ve son soruya da doğru cevap vermesi hem yarışma sunucusunu hem de tüm dünyayı şaşırtmıştı
  . Kearney’in yarışma başarısı ve finaldeki bu anekdotu dilden dile dolaşan bir efsaneye dönüştü.
  İŞTE O EFSANE FİNAL…

  [​IMG]


  5- GREGORY SMITH 12 yaşında Nobel Ödülü’ne aday gösterildi

  1990 doğumlu Gregory Smith, 2 yaşında okuma yazma öğrendi ve 10 yaşında üniversiteye başladı. Ama bu, süper çocuğun hayat hikayesinin sadece bir kısmı.
  Zira, o dahi çocuk, öğrenmeye ayırdığı vakitten arta kalanı barış ve çocuk hakları savunucusu olarak dünyayı gezerek değerlendiriyor.
  Smith, dünyadaki gençler arasında barışı yayma amaçlı “Uluslararası Gençlik Savunucuları Derneği”nin de kurucusu.

  [​IMG]


  Eski Amerikan Başkanı Bill Clinton’la ve Mikhail Gorbaçov’la tanışmış ve Birleşmiş Milletler Konseyi’nde konuşma yapmış sıradışı bir çocuk o
  . İşte tüm bu sıradışı yönleri ve barış için yaptığı çalışmalarla, Smith, şimdiye kadar dört kez Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi. İşin ilginç yanı ise tüm bu başarıları, 20 yaşına basmadan gerçekleştirmesi.

  [​IMG]


  6- AELITE ANDRE 2 yaşında sanat galerisinde resim sergisi açtı

  Aelite Andre, Avustralya sanat dünyasının en çok konuştuğu “soyut resim” sanatçılarından biri ve sadece 2 yaşındayken adından söz ettirmeye başladı.
  Üstün yetenekli küçük kızın resimleri Melbourne’daki sanat galerisi sahibine ulaştığında, galeri sahibi resimlerden çok etkilenmiş ve hemen sergi açmaya karar vermişti.

  [​IMG]


  Sergi için tüm hazırlıklar yapıldıktan sonra galeri sahibi, bu üstün yetenekli ressamın sadece 22 aylık küçük bir kız olduğunu öğrenmiş ve resmen şoke olmuştu
  . Galeri sahibi bu inanılmaz gerçeğe rağmen sergi açma fikrinden vazgeçmemiş ve o başarılı sanat eserlerini galerisinde sergilemişti.

  [​IMG]


  7- SAUL AARON KRIPKE Lisedeyken Harvard’dan öğretmenlik teklifi aldı

  Bir hahamın oğlu olarak dünyaya gelen Saul Aaron Kripke, tam anlamıyla bir “dahi”.
  Henüz ilkokul dördüncü sınıfa giderken matematiği yalayıp yutan üstün insan, daha liseye başlamadan geometri, kalkülüs ve felsefe alanlarına hakim oldu.
  Lisedeyken yazdığı ödevler, daha sonra mantık derslerinde kullanılmaya başladı.

  [​IMG]

  Ödevlerinden biri Harvard’ın Matematik Bölümü tarafından beğenildi ve henüz lisedeyken Harvard’dan iş teklifi aldı. Harvard’dan “Sizi ders vermek üzere aramızda bekliyoruz” diyen bir mektup alan Kripke, ailesinin öncelikle liseyi bitirmesini istediğini söyleyerek teklifi reddetti; ama hemen liseden sonra Harvard Üniversitesi’ne kabul aldı.

  [​IMG]

  Üstün zekalı Kripke, felsefe alanında Nobel Ödülü’ne eşdeğer Schock Ödülü’ne layık görüldü ve şu anda hala yaşayan en büyük filozof olarak kabul ediliyor.

  [​IMG]

  8- FABIANO LUIGI CAURANA 14 yaşında en genç satranç üstadı oldu

  İtalyan ve Amerikan vatandaşı olan harika çocuk Fabiano Luigi Caruana sadece 14 yaşındayken satranç üstadı ünvanını kazandı..

  [​IMG]


  Caruana, şu anda İtalya’da ve Amerika’da gelmiş geçmiş en genç satranç üstadı.

  [​IMG]

  9- WILLIAM JOSEPH MOSCONI 6 yaşında profesyonel bilardocu oldu

  “Cep bilardocusu” lakabı ile bilinen William Joseph Mosconi, 6 yaşında Amerika’da Profesyonel Bilardocu oldu.
  Küçük bilardo dahisinin babası, bilardo masasını kullanmasına izin vermezken, o patatesleri top gibi kullanarak bilardo yeteneğini geliştiriyordu.
  Ülke çapında turnuvalara katılıp başarılar kazanmaya başlayınca, babası da oğlunun küçük bir dahi olduğunun farkına vardı.

  [​IMG]


  1919 yılında 6 yaşında olan Willie, bilardo ustalığında o kadar ilerledi ki, Dünya Bilardo Şampiyonu Ralph Greenleaf ile final maçına hak kazandı
  ..
  Tabii bu yenilgi küçük dahiyi yıldırmadı: 11 yaşındayken gençlerde bilardo şampiyonu oldu. 20′li yaşlarında ise 15 kez Dünya Bilardo Şampiyonası’nı kazandı; birçok rekora imza attı ve bilardo sporunun tanıtımına yardım etti.
  Bilardo masasına bir sandalye ile yetişebilen küçük Willie, maçı kazanamasa da çıkardığı muhteşem oyun ile hafızalara kazındı

  [​IMG]

  10- ELIANA SMITH 7 yaşında “Güzin Abla” oldu

  Evet inanılmaz belki ama 7 yaşındaki Eliana Smith, yaptığı radyo programında yetişkinlerin dertlerini dinleyip onlara öğütler veriyor.
  Erkek arkadaşı tarafından terk edilenler, eşiyle sorunu olanlar, ailevi problemler yaşayanlar, herkes ama herkes ona ulaşıp, sorununa çözüm bulabiliyor.

  [​IMG]


  Sevgilisini elinden kaçıran bir kadına tavsiyesi ise: “Onun için üzüldüğüne değmez, hayat bir erkeğin arkasından ağlayacak kadar uzun değil”…

   

 2. süper sağol baya bilgi kazandım sayende
   

 3. ilk olarak ben,ama benden sonrasını ne yazık ki bilmiyonum :)
   

 4. gerçekten ilginç bilgiler
   

 5. cok ilgimi çekti ve çok bilgili oldum
   

 6. sadece düşümüyorum galibiba allah vergisi evet kesinlikle öyle ve acaba çalışarak bu şekilde zeki olunabilirmi diyede düşünüyrm,umarm düşünmekle kalmam.
   

 7. ya süpeeer bişey adam benim yaşımdayken doktor olmuş kızın parmaklarını kurtarıyor
   

 8. cok tesekkürler cok bilgilendim
   

 9. vay be gerçekten dahiler hele de güzin abla ve 4 yaşında üniversiteye giden çocuk
   

 10. Gerçekten çok ilginç bilgiler... Paylaştığınız için teşekkür ederim.
   

 11. süpeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrr bir şey biz sanırım o çocugun yanında bir böcegiz zekilik konusunda ben hayran kaldım şahsen
   

 12. kim yazdıysa ilginç yazmış bir insan 4 yaşında üniversteye gider mi 2. sınıftayım. böyle bir şey okumadım. yinede bilgilendiğim için çok teşekkür ederim.
   

 13. bende insanım die dolanıyorum ortalarda millete bakkk:)
   

 14. süper yaa bunlar çok zeki. bunları duyunca kendimden utandım valla. hayırlısı olsun napalım allah vergisi inşaallah bizlerde bunlar gibi olaasakta iyi yerlere geliriz AMİN!!!!!!! HERKESE SELAM OLSUN AMA AMİN DEMEDEN GEÇMEYİN BELKİ ALLAH ÇOK KİŞİ AMİN DEDİ DİYE KABUL EDER. BELLİ OLMAZ. TEŞEKKÜRLER
   

 15. dünyanın en zeki insanı HZ. MUHAMMED S.A.V DİR
   

 16. ıq um 201 çıktı inanmazsanız inanmayın öğretmenin zor dediği denklemi ben kolaylıkla çözdüm
   

 17. BirdaHaMı asLa

  BirdaHaMı asLa Yeni Üye

  İlginçmiş , paylaşım için teşekkürler.. Bilmiyordum : )
   

 18. benle bayramdan zeki insanmı var.
   

 19. bunların hepsi iyi hoş güzelde.1 milyon gibi büyük ödülü alan adamın yarışmadaki görüntüleri nerde acaba?
   

 20. bence en akıllı insan hz. muhammet (s.a.v)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dünyanın Akıllı Zeki Forum Tarih
Dünyanın En Akıllı İnsanı Kimdir, Dünyanın En Zeki Kişisi Kimdir Seviyeli-Ciddi Konular 7 Ağustos 2011
Dünyanın En Akıllı Köpeği ve Özellikleri Kedi ve Köpekler 18 Mayıs 2011
Dünyanın En Akıllı İnsanı Kimdir Seviyeli-Ciddi Konular 18 Mayıs 2011
Ben Dünyanin En Akıllı Insanıyım - Erdal Demirkiran Kitap, Resim ve Dergi 6 Nisan 2009
Dünyanın en hızlı ve akıllı telefonu Bilim & Teknoloji 19 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş