Dünyanın En İlginç 10 Klavyesi-İlginç Klavye Tasarımları

'Bilim & Teknoloji' forumunda Mavi_inci tarafından 20 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Dünyanın En İlginç 10 Klavyesi-İlginç Klavye Tasarımları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünyanın En İlginç Klavyeleri-İlginç Klavye Modelleri-Klavye Modelleri

  10- Sarılabilir Klavye

  Normal bir 102 tuşlu klavye ile aynı boyutta olsa da arada büyük bir fark var, bunu sarıp cebinize atabiliyorsunuz. Oldukça iyi.

  [​IMG]
  9- Bilek Klavyesi

  Eğer zorlu iklimlerle ciddi işler yapıyorsanız belki işinize yarayabilir ama günlük hayatta kullanırsanız çevrenizdeki insanlar hakkınızda garip düşüncelere kapılabilir.

  [​IMG]
  8- Maltron 3D Ergonomik Klavye

  Ürünler garipleşmeye başladı bile. Buna alışmak 10 dakikada başarabileceğiniz bir şey olmasa da ellerinizle sağlık problemleriniz varsa iyi bir seçim olabilir, sonuçta çok ergonomik bir klavye. Fakat gerçekten acayip görünüyor.

  [​IMG]
  7- SafeType Klavye

  Buna sadece bir bakın. Nasıl kullanacağınızı çözebildiniz mi? Fikir şu, SafeType klavyeyi kullanırken kollarınız ve elleriniz daha rahat bir pozisyonda oluyor. Bu liste için araştırma yaparken bu klavye ile ilgili şu eleştiriye rastladık:
  “Eğer zora gelemiyorsanız ( ki yeni bir şekilde yazmayı öğrenmek gerçekten sıkıntılı olabiliyor ) yapacağınız en iyi şey düz kalmak ve daha normal bir klavye ile yola devam etmek.”

  [​IMG]
  6- Lazer Klavye

  Çok değişik fikirler var, değil mi? Bu garipten çok hoş aslında. Bu lazer cihazı masa ya da diğer uygun yüzey üzerine bir klavye projeksiyonu koyuyor ve parmak hareketlerinizi algılayıp PDA’nıza ya da onu bağladığınız her şeye sonuçları gönderiyor. Harika.
  [​IMG]
  5- Frogpad

  Frogpad küçük, minik bir klavye. Aslında ona tuş takımı demek daha doğru olur. Üreticiye göre 6-10 saat arası bir çalışmanın ardından saatte 40 kelime yazmaya başlayabilirsiniz. Neden ona Frogpad dedikleri hakkında bir fikriniz var mı?

  [​IMG]
  4- Twiddler 2

  Twiddler 2 hakkında ne düşünüyorsunuz acaba? Kullanımı çok acı verici görünüyor gibi. Sitelerindeki kullanıcı değerlendirmelerine göre dakikada 30 kelime yazmayı öğrenmek bir “haftasonu” kadar sürebiliyor, yani Frogpad o konuda daha başarılı. Açıkçası Twiddler bize gençken aldığımız gitar kurslarını hatırlattı.

  [​IMG]
  3- Orbitouch

  Bu gizli uzay araştırmalarından kalmış bir şey olabilir, hatta bir bilim-kurgu filminin setinden bile çalıntı olabilir. Nasıl çalıştığı hakkında üreticiden bilgi alalım: ” orbiTouch iki küreyi sekiz pozisyondan birine kaydırdığınızda bir tuşa bastığınız bilgisi oluşturuyor. Değişik karakterleri küreleri bu pozisyonlar arasında gezdirip harfler ve sayılar oluşturarak yazıyorsunuz. Ayrıca, orbiTouch’un integre bir faresi var, yani küreler size tam bir klavye ve fare sağlıyor.”
  Elbette bu klavyenin hedef kitlesi ellerinde ve parmaklarında çok az hareket kabiliyeti bulunan kişiler ve bu yüzden çok başarılı. Ama yine de, bu garip bir klavye.

  [​IMG]
  2- Datahand

  Bu ürün ise geleneksel bir klavyede yazarken ellerinde acı hisseden insanlar için tasarlanmış, bu da iyi bir şey. Fakat garip göründüğü inkar edilemez. Bunu her gördüğümüzde Arnold Schwarzenegger filmi “Predator”u hatırlıyoruz. Tabi film ve klavye harika.

  [​IMG]
  1- Tidy Typist

  Çok hoş değil mi? Klavye iyi görünen, yıkanabilir bir masa örtüsünün içine gizli. Elektronik kısımlar bir tost gibi su geçirmez katmanların arasında kumaşın içine örülmüş. Yumuşak dokulu yüzeyi ona dokunmayı bir zevk haline getiriyor.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Ekim 2010

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dünyanın İlginç Klavyesi Forum Tarih
İlginç Güçlere Sahip Çok Özel İnsanlar - Dünyanın En İlginç İnsanları Garip olaylar 10 Mart 2011
İşte Dünyanın En İlginç Hayvanları - Bu Hayvanlar Gerçekden Çok İlginç Diğer Hayvanlar 24 Şubat 2011
Dünyanın En İlginç Evleri - İlginç Ev Resimleri İlginç Resimler 26 Ekim 2010
Dünyanın En İlginç Telefon Modelleri İlginç Resimler 29 Haziran 2010
Dünyanın İlginç Stadyumları Spor ve Sporcu Resimleri 6 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş