Dünyanın en çok satan oyunu gece Kurtköy'de vitrine çıkıyor

'Oyun Haberleri' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 10 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Dünyanın en çok satan oyunu gece Kurtköy'de vitrine çıkıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünyanın en çok ilgi gören oyunu World of Warcraft Türkiye'ye Picasso tablosu gibi gelecek. Elektro World'ün Kurtköy mağazasında 12 Kasım gece yarısı satışa sunulacak..
  Oyun tutkunlarının merakla beklediği, tüm dünyada 24 saat içinde 2.4 milyon adet satan World of Warcraft oyunu son serisi Wrath Of the Lich King Türkiye'de 13 Kasım'da satışa sunulacak. Elektro World Genel Müdürü Bahadır Özbek oyunun satışına Kurtköy'deki Elektro World Viaport mağazasında gece 24.00'te başlanacağını ifade etti. Oyunun hem satış hem oynama olanağı için çaba harcadıklarını belirten Özbek, "Tüm dünyada 12 Kasım'da saat 24.00'te sunulacak olan World of Warcraft -Wrath of the Lich King, Türkiye'de yerel saatle saat 00.01'de İstanbul Viaport AVM'deki mağazamızdan satışa sunulacak. Son derece dikkat ve özenle uçak kargo ile getirilen oyunların dağıtımı, tüm dünyadaki mağazalara, tanıtım aynı günde, hatta aynı saatlerde yapılacak" diye konuştu. Türkiye'de 4 farklı ilde 7 mega teknoloji perakende mağazası açtıklarını, mağaza sayılarını artırmayı hedeflediklerini belirten Özbek, ilk olarak oyunla farklılaştıklarını söyledi. Oyuna önce giriş yapmanın bir avantaj sağlayacağına işaret eden Özbek, "79 YTL'ye satılacak oyunun takipçilerini dünya ile aynı saatte mağazamıza bekliyoruz. 12 Kasım günü 24.00'ten sonra açık tutacağız ve bu doğrultuda talepleri karşılamak için hazır olacağız" dedi.
  Yaratılan karakterler bin dolara alıcı buluyor
  Oyunlarda yaratılan karakterler zaman içinde farklı yetenekler kazanıyor. Bu karakterler, internette milyonlarca oyuncunun kullandığı ağda bazen binlerce dolara satılabiliyor. Arkadaşlarını alt etmek isteyenler ustaların yetiştirdiği bu karaktere gözünü kırpmadan para ödüyor.

  World of Warcraft oyununun mereklılarını Elektro World Viaport Kurtköy mağazasına beklediklerini söyleyen Genel Müdür Bahadır Özbek, oyun meraklıları için sürprizler hazırladıklarını belirtiyor.

  Oyun sektörünün cirosu 40 milyar dolar
  Artık film endüstrisinde bile dijital efektler, fantastik dünyalar ve hatta oyun karakterleri oldukça geniş bir biçimde işleniyor. Dünyadaki rakamlara bakacak olursak (DFC Intelligence şirketi) 2008 için oyun sektörünün toplamı 40 milyar dolar, 2009'da ise 57 milyar dolar olarak tahmin ediyor. Ayrıca sektörde 145 bine yakın kişi istihdam edilmekte. Bu sektörde dünyada Japonya, Amerika ve Güney Kore önemli oyuncular. World of Warcraft oyunu tek başına dünyada 10 milyon oyuncusu ile 1.5 milyar dolarlık bir ciroya yaklaşıyor.

  Dünyada 24 saatte 2.4 milyon adet satıldı

  Özbek, oyunu farklı kılan özelliği ile şöyle tanımlıyor: "World of Warcraft dünyanın en çok satan MMORPG(Online Multiplayer Rol Yapma Oyunu). Oyunun ilk versiyonu, dünyada ilk 24 Saatte 2.4 milyon, ilk ay sonunda 3.5 milyon adet sattı. İnternet üzerinden oyunu dünyanın herhangi bir yerinde oynayan başka kişilerle beraber oynayabiliyorsunuz. Geliştirdiğiniz fantastik karakter diğer oyuncuların karakterleri ile ticaret yapabiliyor, savaşabiliyor."
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dünyanın çok satan Forum Tarih
Dünyanın Güneşe En Çok Yaklaştığı Tarih Ne Zamandır Uzay ve Gökyüzü 20 Haziran 2011
Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları Oyun Haberleri 18 Haziran 2011
Dünyanın En Çok Oynanan Oyunu Diğer Oyunlar 26 Mayıs 2011
İlginç Güçlere Sahip Çok Özel İnsanlar - Dünyanın En İlginç İnsanları Garip olaylar 10 Mart 2011
İşte Dünyanın En İlginç Hayvanları - Bu Hayvanlar Gerçekden Çok İlginç Diğer Hayvanlar 24 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş