Dünyadan ilginç olaylar: Gizli etki

'Yurt Dışı Haberler' forumunda DilzaR tarafından 30 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Dünyadan ilginç olaylar: Gizli etki konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Rusya'nın petrolü silah olarak kullanıp kullanmayacağı tartışmaları gündemi işgal etti. Ama Kanada'da yapılan bir araştırma da epeyi ilgi çekti.

  Kadınların ayakkabı tutkusu biliniyor. Ama son yıllarda, ayakkabı tutkusunu geçen bir başka tutkunun geliştiği ortaya çıktı. Giderek daha fazla kadının, iç çamaşırına, ayakkabı ya da dış giyime harcadığı paradan daha fazla harcamaya başladığı anlaşıldı.

  Batılı ülkelerde, iç çamaşırı sektörünün patlama yaptığı da belirlendi. Kkanadalı bilim adamları ise, kadınların çamaşır tutkusunun nedenini araştırdı. 3 bin kadınla yapılan anket sonucunda ilginç bir sonuç elde edildi. Buna göre gün içinde güzel çamaşır giymek kadınların kendilerini daha güzel ve seksi hissetmelerini sağlıyor. Dış giyin sıradan, hatta kapalı bir tarz bile olsa, seksi çamaşır giyen kadının kendisini daha çekici hissettiği belirtiliyor. Araştırmanın sonuçlarını değerlendiren psikologlar ise çamaşırın "gizli etki" gücü olabileceğini kabul etti.

  CESEDİ 9 AY SONRA BULUNDU
  Hollanda'da, Maastricht kenti yakınındaki Geleen kasabasında yalnız başına yaşayan 80 yaşındaki bir kişinin, evinde 9 ay önce öldüğü, ancak cesedinin yeni bulunduğu bildirildi. Polisten verilen bilgiye göre, yaşlı kişinin cesedi apartman dairelerinde boya yapan işçiler tarafından fark edildi. Yapılan ilk incelemede, yaşlı adamın geçen yılbaşı sırasında doğal yoldan öldüğü anlaşıldı.

  İÇİŞLERİ BAKANININ EL ÇANTASINI ÇALDILAR
  Avusturya İçişleri Bakanı Maria Fekter'in el çantası çalındı. Fekter'in el çantasının, kent merkezindeki bir lokalde arkadaşlarıyla sohbet ettiği sırada, yanındaki boş sandalyede asılı dururken çalındığı belirtildi. İçişleri Bakanı Fekter'in polis karakoluna giderek sıradan bir yurttaş gibi suç duyurusunda bulunduğu açıklandı. İçişleri Bakanlığı sözcüsü İris Müller, Fekter'in kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalınan el çantasında cep telefonu ve kredi kartları bulunduğunu söyledi.

  POLİS, BAŞBAKANI 7. KEZ SORGULADI
  İsrail polisi, Başbakan Ehud Olmert'i hakkındaki rüşvet ve yolsuzluk iddiaları nedeniyle 7. kez sorgulamaya aldı. Bu kez, diğer sorgulamalardan farklı olarak, ailenin Kudüs'te satın aldığı evle ilgili iddialar nedeniyle, Olmert'in eşi Aliza Olmert'in de ifadesine başvuruldu. Polisin Mali Şube müfettişlerinin Olmert'in Kudüs'teki ikametgahında yaptıkları sorgulama 5 saat sürdü. Polis yetkilileri sorgulama hakkında herhangi bir bilgi vermezken, İsrail radyosu sorgulamanın Olmert ile ilgili çeşitli iddialar üzerinde yapıldığını bildirdi.

  "GÖL CAVANAVARININ" GÖRÜNTÜLENDİĞİ İDDİA EDİLDİ
  İsveç'te yüzyıllardır efsanelerde anlatılan "Storsjö Gölü canavarının" görüntülendiği iddia edildi. Gölün kıyısındaki Svenstaviks köyü esnaf derneğinin başkanı Gunnar Nilsson, göle kameralar yerleştirdiklerini ve dün saat 12.21'de bir canlının hareketlerini filme aldıklarını belirterek, "Bu, ne turna balığı, ne levrek. Bundan eminiz" dedi. Görgü tanıklarının anlattıklarına göre, uzun gövdeli ve kambur duruşlu esrarengiz yaratığın köpeğe benzeyen kafasında kulakları ya da yüzgeçleri bulunuyor.

  FRANSA TÜRK AİLESİNİ SINIR DIŞI ETTİ
  Fransa, sığınma başvurusu reddedilen bir Türk kadın ile iki çocuğunu sınır dışı etti. Ouest France gazetesi, Elif Kocamer isimli Türk kadın ve iki çocuğunun, sınır dışı edilmeden önce Paris yakınlarındaki Rouen kentinde kaçak göçmenler için yapılmış bir gözaltı merkezinde 14 gün tutulduklarını yazdı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dünyadan ilginç olaylar Forum Tarih
Dünyadan ilginç olaylar: Bu dumana dikkat Konu Dışı Başlıklar 29 Ağustos 2008
Dünyadan İlginç Düğün Gelenekleri Ülke Kültürleri 27 Nisan 2011
Dünyadan İlginç Ağaç Resimleri Doğa Manzara Resimleri 10 Haziran 2010
Dünyadan İlginç Heykeller.. Dünya Ülkeleri - Resimleri 19 Ocak 2010
Dünyadan Bahar Manzaraları Doğa Manzara Resimleri 31 Mart 2012

Bu Sayfayı Paylaş