Dünyadaki kilo verme sırları

'Diyet Beslenme' forumunda Mavi_Sema tarafından 16 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Dünyadaki kilo verme sırları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünyadaki kilo verme sırları

  Her yolu deneyip de eğer bir kilo bile veremediyseniz farklı kültürlerin kilo verdiren yöntemlerine bakmaya ne dersiniz? Reader's Digest dergisi, dünyadaki kilo verme sırlarını açıklıyor:

  [​IMG]

  Süper boy menüyü küçültün. İngiltere'de önceden de daha az satılan süper boy menüler artık yok. Amerika'da ise Mc Donald's süper boy menü fiyatlarını düşürdü. Fakat, büyük boy kolada halen 100'den fazla kalori bulunuyor.

  Evde daha sık yemek yiyin. Polonyalılar, tipik olarak aile bütçelerinin sadece yüzde 5'ini dışarıda yemek yerken kullanıyor. Bir Amerikan ailesi bütçesinin yaklaşık yüzde 37'sini restoranlarda ve fast-food noktalarında harcarken Polonyalılar, bu konuda oldukça tasarruflu.

  Kendi kahvaltınızı hazırlayın. Almanların yüzde 75'i her gün kahvaltı yapıyor. Evde masalarına oturup meyve ve tam tahıllı gevreklerinden ya da ekmeklerinden yiyor. İngiliz araştırmacılar eğer kahvaltı yapılmazsa yüksel kalorili bir gıda gördüğünüzde beyninizin ödül merkezinin daha kuvvetli çalışacağını açıklıyor.

  Araba yerine bisiklet kullanın. 16,5 milyon insan yaşayan Hollanda'da 18 milyon bisiklet bulunuyor. Hollandalılar, alışveriş yapmak ya da işe gitmek gibi günlük işleri için bile bisiklet kullanıyor. Bir Hollandalı, yılda ortalama 871 kilometre pedal çeviriyor. Hatta, Amsterdam'da trafik ışıkları bisikletin hızıyla uyumlu çalışıyor.

  Bir kase müsli yemeyi deneyin. İsviçreliler, müsli yulaf peltesi ya da yulaf, meyve ve kabuklu yemişi çok seviyor. Bunlardan her biri daha sağlıklı olmalarına ve kilo kontrolünü sağlamalarına yardım ediyor.

  Daha fazla turşu tüketin. Macarlar, birçok gıdanın turşusunu sever. Sadece salatalık değil, biber, lahana ve domatesin de turşusunu yapıyorlar. Turşuda bulunan sirke zayıf kalmanıza yardımcı olabilir.

  Pazar günü bir aile turu yapın. Norveç'te pazar günleri küçüğünden büyüğüne, gencinden yaşlısına kadar herkes yazın dolaşmaya, kışın da açık hava kayağına gider. Tipik bir Amerikan ailesi ise pazar günleri, televizyonun karşısında futbol maçlarını izler. Norveç geleneğini siz de uygulamaya başlayabilirsiniz.

  Yemekte uzun oturun, çok konuşun. Amerikalı ailelerin sadece yüzde 28'i birlikte yemek yerken, Fransız ailelerinin yüzde 92'si yemeklerini akşamları hep beraber yer. Uzun süren yemekler daha az yemek tüketmeyi teşvik ediyor. Sohbet, doyduğunuzun farkına varmanız için size zaman veriyor.

  ZAMAN
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dünyadaki kilo verme Forum Tarih
Dünyadaki doğal dengeyi nasıl koruyabiliriz kısaca Doğa ve Bitkiler 28 Ocak 2017
Dünyadaki çöller kısaca Ülkeler Coğrafyası 17 Şubat 2015
Dünyadaki gelişmelere karşı Osmanlı devleti nasıl bir politika izledi? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Dünyadaki yer altı zenginlikleri,ekonomik faaliyetleri nasıl etkiler? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Dünyadaki Hangi İklim Nerede Görülür Eğitim Bilgileri 25 Ekim 2013

Bu Sayfayı Paylaş