Dünyada Kendi Kendini Temizleyen Üç Denizden Birisi: Saros Körfezi

'Marmara Bölgesi' forumunda Mavi_Sema tarafından 26 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Dünyada Kendi Kendini Temizleyen Üç Denizden Birisi: Saros Körfezi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Evet bir çoğunuz sadece ismini duymusunuzdur ama bugune kadar ne görmüşünüzdür nede resimlerine bakmışınızdır şimdi kısaca yaşadığım Saros Körfezini anlatıcam ;
  Saros Körfezi Marmara bölgesindeki Ege Denizidir ilk duyan herkes ne egesi diyebilir ama uydudan alınan resime göz attıgınızda bana hak vericeksiniz
  [​IMG]
  Saros korfezinin Diğer üstün özelliği Temizliği ve berraklığı ,Su akıntıları yüzünden Yilda üç defa ve ayni zamanda olmak üzere, subat, nisan ve temmuz aylarinin 15. veya 18. günü baslayip, 25. veya 28. günü sona eren körfezin kendi kendini temizlemesi isleminde tabanda soguk su ve yüzeyde sicak suyun yarattigi akintilar körfezi içine atilan tüm artik ve atik maddelerden kurtariyor.
  bu Temiz Denize ulaşma yoluda çok kolay istanbuldan Sadece 260Km uzaklıkta yol güzergahınız istanbul-tekirdağ olucak tekirdağdan sonra Keşana Ulaşıcaksınız istanbul-keşan 230 km keşandanda en büyük yerleşim bölgesi erikli sahil kasabası 30 km uzaklıkta otobusle direk keşana gelebilir minibüslerlede erikli yayla yada tarihi eserleriyle de çok güzel eneze varabilirsiniz.
  [​IMG]
  Erikliye vardığınızda konaklama için sizi işçimen ve erikli motel başta birçok pansiyon ve müstakil evler bekliyecek evler dayalı döşeli sadece sizz gelirken kıyafetlerinizi almanız yeterli fiyatlar 60 ytlden başlayıp 80-90 kadar çıkmakta bu bahsettiğim evler genellikle 2 katlı olup birden fazla aileyi rajatlıkla ağarlıyacak konumdadır yani bi dostunuz ve ailesiyle gelip günlerce burda tatil yapabilirsiniz.
  [​IMG]
  gençler için eğlence yerleri ise yeşil bar ,aaaif beach ,turkuaz bar,erikli motel ve işçimen hotel barlarıdır her hafta sonu özel partilerle unutulmaz anlar yaşamak sizin elinizde.
  Saros körfezimizin bir özelliği daha istanbula yakın en önemli Dalış merkezlerinden olması bir çok dalış kulubu burda dalışlar gercekleştirmekte ve eğitimler vermektedir.
  [​IMG]
  2008 takvimine dahil olan Saros Körfezi Erikli Windsurf Şampiyonasıda bölgemize ayri bi canlilik getirecektir ..
  [​IMG]


  Alıntı
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş