'Dünya Saati' eylemi Avustralya'dan başladı

'Yurt Dışı Haberler' forumunda NeslisH tarafından 29 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  'Dünya Saati' eylemi Avustralya'dan başladı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya Doğal Yaşamı Koruma Vakfı’nın (World Wildlife Fund-WWF) çağrısı üzerine küresel ısınmaya dikkati çekmek amacıyla bugün 84 ülkede yapılacak 1 saat karanlık eylemi "Dünya Saati" Avustralya’dan başladı.
  Bu yıl tüm dünyadan 1 milyar insanın katılmasının amaçlandığı kampanya çerçevesinde Sidney kentinin milyonlarca sakini TSİ 11.30’da WWF’nin çağrısına 1 saat süreyle ışıkları kapatarak uydu.
  "Dünya Saati" adlı kampanya çerçevesinde New York’taki Empire State Building gökdeleni, Paris’teki Eyfel Kulesi ve Mısır’daki Gize Piramitleri de bir saat süreyle karanlığa gömülecek.
  İlk olarak iki yıl önce Avustralya’da başlatılan kampanyaya bu yıl tüm dünyadan 3 bin 929 kent, kasaba ve yerleşim bölgesinin katılması bekleniyor.
  WWF-Türkiye de yaptığı yazılı açıklamayla herkesi küresel iklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla bugün yapılacak "Dünya Saati" eylemine
  katılmaya çağırmıştı.
  Geçen yılki eyleme çeşitli ülkelerden 50 milyon kişinin katıldığını hatırlatan WWF, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-Mun ve Nobel
  Barış Ödülü sahibi Desmond Tutu gibi kanaat önderlerinin, herkesi "Dünya Saati" eylemine katılmaya davet ettiğinin altını çizdi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - 'Dünya Saati' eylemi Forum Tarih
Nusaybin'de 'Dünya Tiyatrolar günü' kutlandı Mardin Tanıtımı 28 Mart 2010
'Dünyada bir yerde' Kazım Albüm Tanıtımları 20 Ağustos 2008

Bu Sayfayı Paylaş