Dünya moda devleri, İSMEK'e hayran kaldı..

'Populer markalar & Moda' forumunda Dine tarafından 28 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Dünya moda devleri, İSMEK'e hayran kaldı.. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  [​IMG]

  Dünyanın moda devlerini ağırlayan "İstanbul By Avea" organizasyonunun üçüncü gününde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) ve Lasalle Internationel Academy öğrencilerinin hazırladığı tasarımlar genç tasarımcılar defilesinde sunuldu.

  Dolmabahçe Saray Alanı'nda, denizin üzerine kurulan platformda gerçekleştirilen organizasyonda, genç modacıların tasarımları izleyicilerin beğenisine sunuldu.

  İSMEK'in genç modacıları, defileye 30 kişilik daimi ekip ve diğer branşların katılımıyla 50 kişilik bir ekiple hazırlandı.

  İki gün gibi kısa bir süre içinde, tasarlanan 30 kıyafetten 13'ü genç tasarımcılar defilesinde yer aldı.

  Stilistik, modelistlik, giyim, kumaş boyama, takı tasarımı, mefruşat ve deri hazır giyim gibi bir çok branşın desteği alınarak tasarımlar oluşturuldu.

  İSMEK'in genç modacılarının tasarımlarında, "İstanbul, Karadeniz, kuraklık, nazar boncuğu, kelebek, dilek ağacı, toprak" gibi kavramsal ve somut temalar işlendi.

  Modeller, trendler doğrultusunda dizayn edilerek, modernize ve özgün bir yapı içinde düşünülerek hazırlandı.

  Ham kumaşlar, ödemiş ipeği, ipek, tül, keçe, deri gibi materyallerin kullanıldığı defilede, aksesuar ve takı çalışmalarına da yer verildi.

  Defileye katılan ve başarılı bulunan genç tasarımcılar, Milano'da yaşama, eğitim görme ve staj yapma imkanına sahip olacak.

  Defileyi izleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, defilenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinlikten dolayı İstanbul adına mutlu olduğunu, İstanbul'un artık dünya tarafından yakından takip edildiğini söyledi.

  İstanbul'un, bir finans, moda, fuar, kongre merkezi olması gerektiğini hep söylediklerini ifade eden Topbaş, İstanbul'un dünyayla ilgili kararların alındığı bir şehir haline geldiğini kaydetti.

  Bu defilenin İstanbul'a getirdiği yansımanın çok farklı olduğunu dile getiren Topbaş, şunları söyledi:

  "İstanbul bir moda kenti olma yolundaki adımı attı. Bu işe destek verenlere teşekkür ediyorum. Çünkü artık İstanbul moda için yeni bir adres oldu. İstanbul artık dünyayı etkiliyor. Dünyanın yakından takip ettiği, kültür ve sanatın yansıdığı bir şehir olarak ortaya çıktı. Bunu hep birlikte başardık. Bunun etkileşimini daha sonra göreceğiz. Ünlü modacıların defile yapması, İstanbul'da bulunan bu sektördeki insanlarımıza bir cesaret, dünyayla temas adımları verecek."

  İSMEK'in de böyle bir defilenin içinde yer almasının çok önemli olduğunu belirten Topbaş, "Bu, genç tasarımcılarımızın, buradaki önemli icraatı olarak dünyaya açılması anlamına geliyor. İstanbul bu hızını hiç kesmeden devam edecek. Bir kentin marka kenti olması, dünyayla yarışması ancak böyle mümkündür. Buna her alanda bir şeyler katmamız gerekiyor. Tek kulvarda yürüyemezsiniz. Her kulvarda isminizin olması lazım" diye konuştu.


   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dünya moda devleri Forum Tarih
2011 Dünya Gelinlik Modası Evlilik Hazırlığı & Gelin Damat Giyimi 22 Kasım 2010
BNG moda dünyasından büyük alkış aldı Populer markalar & Moda 9 Mart 2010
Moda Dünyasını Yılanlar Bastı Populer markalar & Moda 24 Ocak 2010
2010 moda dünyasının trendleri belirlendi Populer markalar & Moda 28 Aralık 2009
Saç dünyasında 2010 modası kısa saçlar Güzellik & Bakım 28 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş