Dünya finansal kriz, IMF Başkanı aşk krizi yaşıyor

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 21 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Dünya finansal kriz, IMF Başkanı aşk krizi yaşıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique Strauss-Kahn, memuruyla girdiği gönül ilişkisinden dolayı eşi dahil herkesten özür diledi.

  Strauss-Kahn, IMF personelinden, sevgilisi Piroska Nagy ve eşinden, yol açtığı sıkıntılardan dolayı özür dilediği mesajında, bu durumun kendisinin verdiği yanlış karar sonucu oluştuğunu belirtti.

  Tüm sorumluluğu üstlendiğini kaydeden Strauss-Kahn, görevini kesinlikle kötüye kullanmadığını ifade etti.

  Dominique Strauss-Kahn, hakkındaki soruşturma sürecini desteklediğini ve yönetim kurulunun bu konunun en iyi şekilde çözümlenmesi için göstereceği yolu izleyeceğini bildirdi.

  Gönül ilişkisine girdigi memurunun yetenekli bir ekonomist ve mükemmel bir profesyonel olduğunu yazan Strauss-Kahn, memurunu zor durumda bıraktığının farkında ve çok üzgün olduğunu kaydetti. IMF Başkanı, "Ayrıca eşimden ve ailemden de özür diliyorum" ifadesini kullandı.

  IMF Başkanı, personelinden, mali krizin yaşandığı bu kritik günlerde işlerine odaklanmalarını ve söylentilerin dikkatlerini dağıtmasına
  izin vermemelerini istedi.

  Strauss-Kahn, kurum için doğru olanı yapacağını ve bu sorunun en kısa sürede çözümlenmesini arzu ettiğini bildirdi.

  IMF Yönetim Kurulu, bir hukuk firmasına, Başkan Strauss-Kahn'ın kurumda çalışan sevgilisi için yetkisini kötüye kullanıp kullanmadığını araştırması konusunda yetki vermişti.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş