Dünya devi U.S. Polo'ya Türk damgası

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda Dine tarafından 8 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Dünya devi U.S. Polo'ya Türk damgası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünyanın giyim devi U.S. Polo Assn. Türkiye lisansörü Aydınlı Grup tarafından tasarlanan mağaza konseptini tüm dünyadaki Polo mağazalarında uygulama kararı aldı. Aydınlı Grup U.S. Polo'nun ABD dışındaki en büyük lisansörü olarak markanın 2009 yılı cirosunun yüzde 10'unu gerçekleştirdi.


  [SIZE=+0][/SIZE]Aydınlı, 2008 yılında ABD ve Çin'in ardından 3. büyük lisansörü iken 2009 yılında yakaladığı performans ile Çin'i geride bırakarak markanın ikinci büyük temsilcisi konumuna yükseldi. Bununla beraber Aydınlı Grup marka adına yaptığı çalışmalardan en önemlisi olan yeni mağaza konsepti, U.S. Polo yöneticileri tarafından da onaylanarak tüm dünya mağazalarında uygulanma kararı alındı.

  MAĞAZA İÇİN 2 YIL ÇALIŞILDI

  Aydınlı Grup Genel Müdürü Levent Özkan, ilk kez Forum
  İstanbul’da uygulanan yeni mağaza konseptinin tüm dünyada U.S. Polo Assn.’e örnek olacağını, Türkiye’den yurtdışına mağaza konsepti ihraç edeceklerini belirtti. Yeni konsept üzerinde 2 yıl boyunca çalıştıklarını, David Cummings’in de bizzat bu konsept çalışmalarının içinde yer aldığını anlatan Levent Özkan, şöyle konuştu:

  “Yeni geliştirdiğimiz mağaza konseptimizi yurtdışına ihraç etmeye hazırlanıyoruz. Yeni konseptimizin en önemli özelliği, ürüne erişimi kolaylaştırması. Dekorasyonda organik, doğal malzemelerden, polo sporunda kullanılan ürünlerden yararlandık. Çocuklar için Playstation köşemiz bile var. Bugün bir prototipini açtığımız mağazalarımızda, U.S. Polo markalı tüm ürünler bir arada yer
  alacak. Kadın-erkek-çocuk giyiminden ev tekstiline, zücaciyeden aksesuara, tüm U.S. Polo ürünleri, 800 metrekarelik mağazalarda tüketicilerin beğenisine sunulacak.”

  30 ÜLKE 700 MİLYON KİŞİYE TÜRKİYE'DEN ÜRÜN GİDİYOR

  U.S. Polo Assn.’in lisans bölgelerini genişletmeye hız kesmeden devam ettiklerini ifade eden Özkan, markanın üretimi ve ihracatını üstlendikleri ülkeler arasına 2009’da Suriye, Lübnan ve Ürdün’ü de eklediklerini ve böylelikle ülke sayısını 30’a çıkardıklarını dile getirdi. Özkan, şunları söyledi:

  “Aydınlı Grup olarak 700 milyona yakın bir nüfusa U.S. Polo Assn.’i sunuyoruz. Bu ülkelerde markanın tüm organizasyonu Türkiye’den yürütülüyor. Tasarım ve üretimi Türkiye’de yapıyoruz. Bazı ürünlerde maliyetler ülkemizde Uzakdoğu’ya göre yüzde 20 – 30 daha yüksek olsa bile kalite nedeniyle Türkiye’de üretimi tercih ediyoruz.”
  Yurtdışında 16 U.S. Polo Assn. mağazası ve 24 ayrı satış noktasına sahip olduklarını, 2010’da da 4 yeni mağaza ve 6 yeni satış noktası açarak tüketicilere toplam 50 noktada ulaşacaklarını ifade eden Özkan, “2 yıl önce Doğu Avrupa pazarına girdik, Romanya’da 2 mağaza açtık. Mısır pazarına çok hızlı giriş yaptık ve 1 yıl içinde tam 4 mağazaya ulaştık. Rusya’da 7 mağazamız var. Ukrayna’daki mağaza sayımız ise kısa süre içinde 5’e ulaşacak. Önümüzdeki yaz sezonunda Kazakistan, Kuveyt ve Lübnan’da yeni mağazalar açacağız” dedi.

  Hürriyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dünya devi Polo'ya Forum Tarih
Trabzon dünya devi olacak Trabzonspor 11 Aralık 2009
1. dünya savaşında ülkemizi işgal eden devletler kısaca Tarihi Bilgiler Dün 20:29
5. sınıf Türkçe 1. Tema Çocuk Dünyası Anlamak cevapları nelerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü Pazartesi 20:29
5. sınıf Türkçe 1. Tema Çocuk Dünyası Oyuncak cevapları nelerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü Pazartesi 20:25
3. sınıf Türkçe çalışma kitabı meb yayınları sayfa 143 Dünyamız Ve Uzay Temaya Hazırlanıyorum Sorular ve Cevaplar Cumartesi 20:29

Bu Sayfayı Paylaş