Dünya Cevre Günü Kızıltepede Kutlandı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Dine tarafından 6 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Dünya Cevre Günü Kızıltepede Kutlandı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği, Dünya Çevre Günü münasebetiyle bir toplantı düzenledi.


  [​IMG]
  5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği, Eğitim-Sen temsilciliğinde bir toplantı düzenledi.

  Konuşmacı olarak katılan Çevgön Başkanı Menduh Çakar ve SES başkanı ve Çevgön yönetim Kurulu üyesi Faruk Bozyel Kızıltepe’deki çevre problemlerine dair birer konuşma yaptılar.
  Kızıltepe’yi temsil eden TEPE’nin yok olmasına göz yumulduğunu ve tepenin sit alanı olmasını istediklerini belirten gönüllüler, bunun için yetkili birimlere rapor sunduklarını söylediler.
  İlçenin gelecek kuşaklar için güzel bir miras olması için çarpık kentleşmeye son verilmesini, kaldırımların işgalden kurtarılmasını, çöplerin saatinde toplanmasını ve semt pazarlarında daha çevreci bir düzenin kurulmasını, insanların yaşam alanlarının merkezine kurulan baz istasyonlarına izin verilmemesini, Şahkulubey Kubbetine, Dünaysır Köprüsüne, Zergan deresine, Kiliseye sahip çıkılmasını istediklerini ifade eden gönüllüler, bunların tümünün sorumluluğunun yalnızca devlete ve belediyeye ait olmadığını, aynı zamanda her vatandaşın bu sorumluluk bilincinde olması gerektiğine dikkat çektiler…

  Su israfından kaçınmanın küresel anlamda insani bir duyarlılık olduğunu, var olan ağacı korumanın ve daha fazla ağaç ekmenin ekolojiye olumlu fayda sağlayacağını söyleyen gönüllüler, birlikte hareket edildiği takdir de Kızıltepe’nin daha güzel olacağının mesajını verdiler.

  Dünya Çevre Gününün kutlandığı toplantıda, Kızıltepe Belediyesinin bazı meclis üyeleri ve eğitim-sen üyeleri hazır bulundu…  Kızıltepe Ajansı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dünya Cevre Günü Forum Tarih
2013 Dünya Çevre Günü Ne Zaman Tarihi Özel Gün ve Geceler 26 Ocak 2013
Dünya Çevre Günü İle İlgili Şiirler Şiirler 11 Nisan 2012
Çevre Koruma Haftası, Dünya Çevre Günü İle İlgili Şiirler Şiirler 3 Ocak 2012
Çevre Koruma Haftası, Dünya Çevre Günü İle İlgili Güzel Sözler Güzel Sözler-Mesajlar 3 Ocak 2012
Çevre Koruma Haftası, Dünya Çevre Günü İle İlgili Konuşma Metni Öğretmenlerimizin Bölümü 3 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş