Düşünme İle İlgili Hadisler - Düşünmeyle İlgili Hadisler

'Sünnetler & Hadisler' forumunda Mavi_inci tarafından 13 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Düşünme İle İlgili Hadisler - Düşünmeyle İlgili Hadisler konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Düşünme İle İlgili Hadisler

6:50 – De ki: “Size Allah’ın hazineleri benim yanımdadır, demiyorum. Gaybı da bilmiyorum. Ve size, ben bir meleğim de demiyorum. Ben sadece bana vahyolunana uyuyorum.” De ki: “Kör ile gören bir olur mu? Hiç düşünmez misiniz?”
    6:80 – Kavmi onunla tartışmaya başladı. O da onlara dedi ki: “Beni doğru yola eriştirdiği halde Allah hakkında benimle mücadele mi ediyorsunuz? O’na ortak koştuklarınızdan hiç korkmuyorum, ancak Rabbimin dilediği şey hariç. Rabbim ilmiyle her şeyi kuşatmıştır. Hiç düşünmez misiniz?”

7:184 – Onlar arkadaşlarında herhangi bir cinnet bulunmadığını hiç düşünmediler mi? O, açık bir uyarıcıdan başka biri değildir.
    8:22 – Çünkü yeryüzünde dolaşan canlıların Allah katında en kötüsü anlamayan ve düşünmeyen sağırlarla dilsizlerdir.

16:17 – Hiç yaratan (Allah), yaratmayan (putlar) gibi olur mu? Artık siz düşünmez misiniz?

Fasil
    :
    İlaveler Bölümü
    Konu
    :
    Nefisle İlgili Eedebe Giren Hadisler
    Ravi
    :
    Ebu Hureyre
    Hadis
    :
    Resulullah (sa) buyurdular ki: “Rabbim bana dokuz şey emretti: Gizli halde de aleni halde de Allah`tan korkma(mı), Öfke ve rıza halinde de adaletli söz (söylememi), Fakirlikte de zenginlikte de iktisad (yapmamı), Benden kopana da sıla-ı rahm yapmamı, Beni mahrum edene de vermemi, Bana zulmedeni affetmemi, Susma halimin tefekkür olmasını, Konuşma halimin zikir olmasını, Bakışımın da ibret olmasını, Ma`rufu (doğru ve güzel olanı) emretmemi.” [Rezin tahriç etmiştir.]

HadisNo
    :
    5838

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Mart 2011

Yükleniyor...