Düşünceye Çağıran Yurt Müdafaası - Ahmet Aydoğan

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Dine tarafından 2 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Düşünceye Çağıran Yurt Müdafaası - Ahmet Aydoğan konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Düşünceye Çağıran Yurt Müdafaası kitap özeti - Düşünceye Çağıran Yurt Müdafaası kitap tanıtımı

  Özeti
  Düşünceye artık yurt müdafaası çağırıyor. Başkası değil. Ve yurt müdafaası düşünceye çağırıyor. Başka bir şeye değil. Yurdu içinde bulunduğu bu müdafaaya muhtaç durumdan ancak düşünce çekip çıkarabilir. Bu müdafaayı hakkıyla ancak düşünce yapabilir, başkası değil. Düşüncenin dışında bu müdafaaya soyunacak olanlar müdafaaya çağıran yurdu ancak daha hazin şeylere muhtaç hale getirirler.

  Yurt müdafaası yurt topraklarını korumaktan ibaret değildir. Yurt topraklarının korunması kuru kuruya toprak davası gütmekten ibaret değildir. Yurt müdafaası yurt havasının yurt topraklarının üzerinde özgürce dolaşmasının yolunu açmaya katkıda bulunmaktır. Yurt havası yurt topraklarının üzerinde özgürce dolaştığı vakit yurt sakinlerinin üzerine kol kanat gerer. Ve böyle bir kol kanat germenin altında onların her biri kendince yurt havasını teneffüs ve terennüm eder.

  Onun içindir ki "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır" şiarı gerektiği gibi anlaşılabilmiş olsaydı kendi dışındaki hatlara sağır her türlü hat müdafaasının nihayetinde satıha kast edeceği anlaşılmış ve her türlü eksik noksan müdafaanın daha başlatılmadan önüne geçilmiş olurdu.

  Böyle bir müdafaanın yolu bu müdafaanın erlerini yetiştirmekten, bu da böyle bir müdafaanın çetinliğine direnebilecek yurt yeteneklerinin ziyan olmamasına azami derecede duyarlık göstermekten geçer.

  [​IMG]

  Künyesi

  Ahmet Aydoğan
  · Say Yayınları
  · Basım Tarihi : 04 - 2010
  · ISBN : 9789754689037
  · Sayfa Sayısı : 120
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Düşünceye Çağıran Yurt Forum Tarih
Hanım Ömerçağıran İlköğretim Okulu Merkez Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 16 Ekim 2010
Ayten Çağıran Anaokulu Merkez Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Temmuz 2010
Çağıran BirşeyLer var Beni uzak şehirLerden.. (süper imzaLarr) Signatür (İmza) Resimleri 28 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş