Düşünce Okuma Nedir - Düşünce Okuma Teknikleri

'Seviyeli-Ciddi Konular' forumunda SeLeN tarafından 30 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Düşünce Okuma Nedir - Düşünce Okuma Teknikleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Düşünce Okuma Nedir - Düşünce Okuma Nasıl Yapılır - Düşünce Okuma Teknikleri - Düşünce Okuma Yöntemleri
  Düşünce okuma,telepatik yeteneği olduğunu iddia eden kişilerin kişilerin, başkasının zihnindeki düşünce ve fikirleri, o kimsenin “vericilik” çabası göstermemesine karşın anlayabildiğini söylemesine verilen addır.
  Bu fenomen, bir başka deyişle, vericinin hiçbir katkısı olmaksızın, alıcı tarafından gerçekleştirilen çabayla oluşan düşünce aktarımı olarak da tanımlanabilir.Metapsişikçiler, kimi medyumların, manyetik süjelerin, mistiklerin ve mürşitlerin (inisiyatör) karşısındakine, kendisine soracağı soruyu henüz sözle sormadan yanıtlamalarını düşünce okuma olayı olarak açıklarlar.

  Düşünce Okumak..
  Sizce düşünce okunabilir mi ?  Düşünceyi okumak için seferber olan bilim, deneylerde başarılı. ABD`li ve Britanyalı uzmanlar bir cihaz yardımıyla, kişilerin gördüklerini ya da dinlediklerini anlayabiliyor. Britanya University College London ve ABD California Üniversitesi`nden araştırmacılar, beyin tarama sonuçlarına bakarak kişilerin gördükleri ya da dinlediklerini belirleyebildikleri iddiasında. Britanya`da yapılan araştırmada deneklere aynı anda iki farklı görüntü gösterildi. Biri kırmızı, diğeri mavi çizgilerden oluşan resimlerden biri sağ, biri sol gözün önüne yerleştirilerek beyin aktiviteleri gözlendi. Her bir gözün sadece önündeki resmi görmesini sağlayan gözlükler verilen deneklerin beyinlerinin iki resim arasında gidip geldiği, bazen bir resmi bazen diğerini gördüğü belirtildi. Bu arada `fMRI` adlı yöntemle beyin taraması yapan uzmanlar kırmızı ya da mavi resme odaklanırken beynin farklı bölümlerinin çalıştığını gördü. Bu yöntem sayesinde kişinin hangi resme baktığı anlaşıldı. ABD`de yürütülen çalışmada ise aynı teori daha gündelik bir örnek üzerinde uygulandı. Uzmanlar deneklerin başına elektrodlar yerleştirerek iki deneğe `İyi, Kötü, Çirkin` filmini izletti. Bu sırada beynin ses korteksindeki aktivite incelendi. Ekibin başkanı Prof. Itzhak Fried, "Bu yöntemle hangi sahnenin izlendiğini ve hangi sesin duyulduğunu tespit edebildik" dedi. Uzmanlar araştırmanın bir cihaz yardımıyla `beynin okunabileceği` tezini doğruladığını söyledi.  Düşünce Okumak

  Evet,bugün biraz acelem var.O yüzden okumakla ilgili bir kaç alıştırma vereceğim.Kesinlikle anneniz ya da varsa sevgiliniz düşünceleri okumak daha kolaydır. O yüzden hemen yabancı birinin düşüncelerini okuyamazken annenizinkini okumanın ihtimali daha yüksektir.

  Nasıl okuyacaksınız?
  Annenizin karşısına geçip okuma diye birşey yok.Telepati aranıza bir engel girmediği takdirde (duvar vs..) rahatlıkla yapılabilir. Zaman sınırı da olmadığına göre akşama kadar deneyebilirsiniz.

  Annenizi bir kaç metre uzağına gidip artık nasıl iyi odaklana biliyorsanız o şekil de gözleriniz kapalı yahut açık annenizin düşüncelerine yoğunlaşın.

  Peki okuduğunuz şeyi nasıl anlayacaksınız?

  Diğer metinlerde de dikkkate getirdiğim gibi ''kitap okuma'' gibi değildir. Artık kimin düşüncesini okuyorsanız eğer o kişi tuvalate gitmeyi düşünüyorsa siz de de şöyle bir düşünce beliriverecektir. ''Tuvalete gitsem iyi olur.'' bu tarz düşünce oluşacaktır.Ama karşınız da ki kişi ben tuvalete gidyorum dediği an telepatiyi bilmeyen biri aynısı bende düşünüyodum diyecektir.Ama siz biliyorsunuz.Ve bu bir düşünce okuma.

  Düşünce okuma teknikleri;

  Peki karşısına geçip nasıl okuyacaksınız sadece okuyomuş gibi mi hayal edicekseniz tabi bu da olabilir ama daha güçlü teknikler var.

  Mesala ''imgeleme'' bir diğer adıyla ''hayal kurma'' karşınızdaki kişiden size doğru kelimelerin aktığını yada onun düşüncelerini okuduğunu yada onun beyniyle sizinki arasına bir bağ oluştuğunu böylece zihnini okuyabileceğini hayal edebilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Düşünce Okuma Nedir Forum Tarih
Telepati Nedir - Düşünce Okuma Tekniği Konu Dışı Başlıklar 22 Şubat 2011
Yüz Okuma Teknikleri - Düşünce Okuma Yöntemleri Diğer Mesleki Bilgiler 9 Ocak 2011
Okumanın Düşüncelerimiz Üzerindeki Etkisi Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 22 Kasım 2010
Grup çalışmasında herkesin düşüncesini söylemesi niçin önemli kısaca Eğitim Bilgileri 25 Eylül 2017
Herkes aynı düşünceye sahip olabilir mi kısaca Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 25 Eylül 2017

Bu Sayfayı Paylaş