Düğün organizasyonu

'Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri' forumunda Fatma tarafından 18 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Düğün organizasyonu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Düğün mevsimi geliyor... Ne demişler; evlilikte keramet var

  Yazın gelmesiyle beraber nikah ve düğünler de artıyor. Ancak unutmamakta yarar var, yaz mevsiminde yapılacak bir düğün organizasyonunun hazırlıklarının kış aylarında başlaması gerekiyor. Eğer geç kalırsanız, yaz mevsiminde çok yoğunluk olduğu için otellerde yer bulmak bir yana, istediğiniz güne tarih almak bile zor olabiliyor. Evlilik telaşı içinde ev araştırmak, mobilya seçmek, çeyiz düzmek, gelinlik-damatlık beğenmek ve takı seçmek derken düğün hazırlıkları konusunda organizasyon şirketleri imdadınıza yetişiyor. Bir düğünü baştan sona planlayan düğün organizasyon şirketleri, beş yıldızlı otellerden tekne düğünlerine kadar her türlü konuda deneyimleriyle gelin ve damat adayına yardımcı oluyorlar.

  Düğün Törenleri - Kimileri belediye salonlarında yapılan sade bir nikahla evkenirken, kimileri düğün salonları ya da beş yıldızlı otellerde dünyaevine giriyor. Artık düğün mekanlarında bir çok alternatif mevcut. Oteller, şık restoranlar, geniş teraslar, sevimli bahçeler, tekneler hatta çadırlar. Siz yeter ki nasıl bir düğün istediğinize karar verin ve detaylara dikkat edin.

  Davetin şekli - Öncelikle ne tarz bir davet düzenleyeceğinize karar verin.

  Kokteyl: Bütçeniz fazla değilse, nikah kıyıldıktan sonra pasta ve şampanya ikram edebilir veya bunu kokteyl haline dönüştürebilirsiniz. Kokteyl dediğimiz zaman bir-iki saat süren ayakta ikram edilen çerez, aperatif, soğuk ve sıcak kanape çeşitleri anlaşılır.

  Kokteyl Prolonje: Kanepe ikramına yemek, salata ve tatlı çeşitlerini de eklerseniz kokteyl prolonje olur. İki-üç saat süren bu organizasyona elde tabakla ayakta yenen açık büfe ikramı da diyebiliriz. Açık büfe ikramını masa ve sandalyeli oturma düzeni ile birleştirebilirsiniz, bu durumda davet bütün gece devam eder.

  Kokteyl prolonje’nin avantajı, ayakta olduğu için, herkesin daha güzel kaynaşması ve eğlenmesidir. Ancak, özellikle aile büyükleri açısından yorucu olabilir. Bu nedenle bir kenara oturma köşesi hazırlamakta fayda vardır. Oturma düzeni ile birleştirilmiş açık büfe, bu bakımdan tercih edilir. Açık büfeye gidiş gelişte tanıdıkları görmek ve hasret gidermek imkanının yanı sıra masa-sandalye düzeninin rahatlığını yaşarsınız. Ancak bu seçenekte de başka bir tehlike ortaya çıkar: Birbiriyle iyi anlaşamayan kişiler aynı masaya denk gelirse bütün geceleri zehir olur.

  Yemekli Düğün:
  Çok daha resmi bir düğün yapmak isterseniz, oturma düzenli, masaya servisli bir şekil seçersiniz. Herkesin oturacağı masaları belirler, masa ve isim planı yapabilirsiniz. Masaların tek tek numaralanması, isim listeleri, masa planı, isim kartlarının yazılması, yer göstericiler gibi detayları başka birilerine bıraksanız bile, oturma planını, mutlaka sizin veya aileleri çok yakından tanıyan birinin yapması gerekir. En çok tercih edilen düğün şekli, bir saatlik kokteyl ikramı ile başlamak, daha sonra açık büfe tarzındaki oturma düzenli yemeğe geçmektir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Düğün organizasyonu Forum Tarih
Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır Evlilik Hazırlığı & Gelin Damat Giyimi 11 Ekim 2010
İlgilendikleri sanat dalları Urartuların hangi doğal kaynaklara sahip olduğunu gösterir kısaca Tarihi Bilgiler 6 Ekim 2017
Çevrenizde haklarından mahrum kalan çocuklar olduğunu düşünüyor musunuz neden? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 27 Eylül 2017
Bir insan doğduğunda kaç kemiği var? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Siz büyüdüğünüzde hangi sivil toplum kuruluşunda çalışmak istersiniz neden? Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş