Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır

'Evlilik Hazırlığı & Gelin Damat Giyimi' forumunda Mavi_Sema tarafından 11 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Düğün Organizasyonu,
  Düğün Organizasyonları,
  Evlilik Organizasyonu Nasıl Yapılır
  ?

  [​IMG]

  Ülkemizde en çok rağbet edilen düğün konseptleri nelerdir? Klasik mi, gösterişli davetler mi ya da sade organizasyonlar mı? Yaz ve kış aylarına göre nasıl farklılıklar gösteriyor?

  Her davetin tasarımı davet sahibinin bütçesine göre, hayallerine ve mekanın durumuna özel olarak hazırlanır. Son yıllarda en çok arzu edilenler, mekanı tümü ile değiştirecek özel tasarımlar. Genellikle kış aylarında klasik, yaz aylarında ise parti tarzı daha modern tasarımlar revaçta.

  Bir düğün konsepti nasıl oluşturuluyor?

  Genellikle evlenecek çift ile en az iki saatlik bir konuşma onların arzularını, hayallerini ve zevklerini anlamak için yeterli oluyor. Bundan sonra mevcut mekanların özelliklerini anlatıp, fotoğraflarını ve menü bedellerini sunarız. İlgilendikleri mekanları incelemek üzere randevular alıp, birlikte giderek kendilerine yardımcı oluruz.
  Mekan ve menüye karar verdikleri andan itibaren de davetin tümüne ve bütçelerine bağlı olarak etkinlik planlamasını, dekor taslağını hazırlamaya başlarız. Bundan sonraki toplantımız, üzerinde konuşmak, tartışmak ve sonra detayları belirlemek üzere yapılır. Düğün mekanında hazırlanacak sunumla da etkinliğin planlanması ardından konsepti son haline getirmiş oluruz.
  [​IMG]

  Bir organizasyon firmasının sağladığı kolaylıklar nelerdir?


  Görkemli davetler doğal olarak büyük bütçeler gerektirir. Ama her büyük bütçeli davet güzel olacak diye de bir kaide yok. Küçük bütçelerle ama doğru tasarımlarla ve yerinde yapılan harcamalarla çok güzel butik davetler hazırlanabiliyor.

  Ses ve müzik şirketlerinin organizasyondaki yeri nedir? Davette çalınacak müzik seçimlere neye göre ve nasıl yapılıyor?


  Davetlerde tasarım ve uygulama kadar diğer önemli unsur da müzik. Müzik firmalarının (orkestra veya dj) davetlerde neşeli bir ortam yaratabilmeleri çok önemli. Gençler seçtikleri müzik firmasına bir iki saat ayırarak giriş, ilk dans ve pasta müziklerini belirler ve ardından düğün süresince arzu ettikleri müzik türünü kararlaştırabilirler.

  Organizasyon firmalarının bir davete hazırlanma zamanları ne kadar sürüyor? Çiftler size ne kadar önce gelmeliler?

  Mekanın tümüyle değişime uğrayacağı büyük tasarımlı düğünlerde en az 4 ay, yalnız mekan dekorasyonu ve etkinlik düzenlemesi ile hazırlanacak düğünlerde 2 ay önceden gençlerin bize müracaat etmeleri yeterli olur.

  Size gelen çiftlerin isteklerini aynen yerine getiriyor musunuz? Ya da sunduğunuz alternatifler neye göre değişiyor?

  Düğün mekanının özellikleri, bütçeleri, arzu ettikleri çiçeklerin o mevsim bulunmaması gibi etkenlerle kendilerine değişiklikler öneriyor, başka alternatifler sunuyor, ancak daima müşterek noktalarda anlaşmaya varıyoruz.

  Düğün hazırlığında olan çiftlere tavsiyeler? Rüya gibi bir düğünün sırrı nedir?


  Hiçbir hazırlığa başlamadan, bizler gibi organizasyon firmalarına uğrayın, mekanları tanıyın, menülerinizi seçin, bütün bunlarda özel indirimlerden faydalanın. Tüm düğününüzü en ekonomik şartlar ve doğru ayrıntılarla planlamak için düğün organizatörlerinden yardım alabilirsiniz.
  Sevgi Emekçi/Armoni Organizasyon


   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Düğün Organizasyonu Nasıl Forum Tarih
Düğün organizasyonu Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri 18 Şubat 2009
İlgilendikleri sanat dalları Urartuların hangi doğal kaynaklara sahip olduğunu gösterir kısaca Tarihi Bilgiler 6 Ekim 2017
Çevrenizde haklarından mahrum kalan çocuklar olduğunu düşünüyor musunuz neden? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 27 Eylül 2017
Bir insan doğduğunda kaç kemiği var? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Siz büyüdüğünüzde hangi sivil toplum kuruluşunda çalışmak istersiniz neden? Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş