Cumhuriyet Modası Sergisi Capitol'de Açılacak

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda Mavi_inci tarafından 22 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Cumhuriyet Modası Sergisi Capitol'de Açılacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Cumhuriyet modası sergisi Capitol'de  Capitol, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı, 22 – 31 Ekim tarihleri arasında, ziyaretçilerinin bağışladığı fotoğraflarla, Cumhuriyet’in getirdiği modernleşmeyi gözler önüne sererek karşılıyor.

  [​IMG]
  Alışverişi keyfe dönüştüren yaşam merkezi Capitol, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında yepyeni ve çok eğlenceli bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Bu sergide, ziyaretçilerinin fotoğraf albümlerinden çıkan tarihi fotoğraflar sergileniyor.

  Capitol'de Türk yaşam tarzından izler...

  Bugüne kadar gerçekleştirdiği etkinliklerle Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıktığını gösteren Capitol, bu etkinliğinde ziyaretçilerini de fotoğraf sergisinin bir parçası yapıyor. Modern giyim tarzının yaygınlaşmasıyla birlikte Türk insanının yaşadığı sosyal hayat dönüşümü birbirinden ilginç karelerle anlatılıyor. Ancak ailece bir araya gelindiğinde, kalabalık bir sosyal ortamda ya da nostaljik fotoğraf stüdyosu dekorlarında, çok şık kıyafetler eşliğinde çekilmiş olan, 30’ların 40’ların, 50’lerin tarzını yansıtan siyah beyaz kareler, 87 yılın tatlı hatıralarını günümüze taşıyor.

  Modanın, fotoğrafçılığın, insanların, kısaca Türkiye’ye dair olan her şeyin Cumhuriyet ile birlikte dönüşümünü izlemek adına, Capitol tüm İstanbul’u 22 – 31 Ekim tarihleri arasında yakın tarihinin kokusunu duyabileceği sergiye davet ediyor.


   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş