Cumhuriyet İlköğretim Okulu Taşova Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 10 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu Taşova Amasya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Amasyadaki İlköğretim Okulları Hakkında - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tanıtımı - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında - Amasya Taşova'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Resimleri  [​IMG]  OKULUMUZ

  Okulun Tarihçesi :OKULUN EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLADIĞI TARİH
  İLKOKUL :1986
  İLKÖĞRETİM :1996

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu ilçemizin tepe mahallesinde yer almaktadır. Yapımına 1984 yılında başlanmıştır. İnşaatı 2 yılda tamamlanmıştır. Tek katlı ve 5 derslikli olarak İlkokul konumunda 03 KASIM 1986 tarihinde 211 öğrenci, 6 Öğretmen, 1 Müdür Vekiliyle normal öğretime başlamıştır. Okulun ilk öğrencileri tepe mahallesinde oturmakta olup diğer ilkokullar olan Atatürk İlkokulu ve Yeşilırmak İlkokulunda okuyan öğrencilerdi. Bu öğrenciler okula naklen alınmış 1. Sınıfa ise yeni kayıtla Tepe Mahallesi öğrencileri alınmıştır. 2 yılı öğrenci mevcudunun artması nedeniyle İkili öğretime geçilmiştir. Okulun sıra, masa, soba vb. temel ihtiyaçları Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılanmış diğer ihtiyaçlar ise öğrenci velilerinin katkılarıyla karşılanmıştır. Halen öğrenci velilerinin katkıları devam etmektedir. Okul bahçesinin Doğu sınırı Belediyenin katkısıyla duvarla çevrilmiş olup Güneydoğu kısmı ise İl Özel İdaresi tarafından duvarla çevrilmiştir. Okul bahçesi Köy Hizmetleri Müdürlüğünden yardım sağlanarak kademeli olarak düzenlenmiş daha sonra okulun önü Taşova Belediyesi tarafından parke taşı ile döşenmiştir.

  Okula gelir sağlamak amacıyla 1987 yılında Cumhuriyet İlkokulu Koruma ve Güzelleştirme Derneği öğrenci velilerimiz tarafından kurulmuştur. Okulun isminin değişmesiyle birlikte Derneğin ismi de Cumhuriyet İlköğretim Okulu Koruma ve Güzelleştirme Derneği olarak değişmiştir. Dernekler kanunundaki değişiklikler nedeniyle 2004 Mayısında Koruma derneğinin görevine son verilmiş olup Cumhuriyet İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği olarak görevine devam etmektedir.


  1991 yılında kat ilavesi yapılarak derslik sayısı 10 ‘a çıkarılmış buna rağmen öğrenci sayısının sürekli artması nedeniyle ihtiyaca cevap veremediğinden 2002 Haziran ayında Ek bina yapımına başlanmıştır. 3 ay gibi kısa zamanda B Blok tamamlanmıştır. Okulumuz 10 Dersliğe, yeni Ana Sınıfına, Kalorifer tesisatına, Fen Laboratuar Sınıfı ve İş Atölyesine kavuşmuştur. 2002–2003 Eğitim Öğretim yılından itibaren normal öğretime geçilmiştir.


  İlkokul olarak ilk mezunlarını 1991 yılında 39 öğrenciyle vermiştir. 1996–1997 Eğitim Öğretim yılında İlköğretime dönüştürülen okulumuzdan o tarihe kadar 597 öğrenci İlkokul Diploması almıştır. İlköğretim Okulu olarak ilk mezunlarını 1998 yılında 31 öğrenciyle vermiştir. Okulumuzun bünyesinde; Tuvaleti ve Mutfağı bulunan Ana Sınıfı, Bilgi Teknoloji Sınıfı, Fen Laboratuarı, Okul Kitaplığı, Video ve Slâyt Gösteri Salonu, Toplantı Salonu, İş Atölyesi, 20 Derslik mevcut olup öğrencilerimizin ve çevremizin hizmetindedir.


  CUMHURİYETİLKÖĞRETİM OKULU OLARAK MİSYONUMUZ

  Çağdaş yeniliklere açık, üretim çeşitlerini artıran
  üreten, ürettiklerini değerlendiren bireyler yetiştirmek.

  CUMHURİYETİLKÖĞRETİM OKULU OLARAK VİZYONUMUZ

  Öğrencilerin Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları ve
  Milli Eğitim İlkelerine uygun olarak;
  gelişen teknolojiyi yakından izleyerek ve
  kültürümüzden gelen yöresel işlerin yaşatılmasını;
  iş ve hizmet sektörüne uygun üretken bireyler haline gelmesini sağlamak.

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu Amasya Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AMASYA / TAŞOVA

  Adı: CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Tepe Mah. Yavuz Selim Cad. No:1 Taşova / Amasya

  Telefon Numarası: 3583120079

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi:Bilgi Yok

  Web Adresi:
  Cumhuriyet İlköğretim Okulu

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Forum Tarih
Gölbaşı Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Ağustos 2012
Ovakışla Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Ahlat Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Ağustos 2012
Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Adilcevaz Bitlis Bitlis Tanıtımı 14 Ağustos 2012
Merkez Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 7 Ağustos 2012
Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 31 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş