Cumhuriyet İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu Merkez Trabzon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Cumhuriyet İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

  [​IMG]

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu Trabzon Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TRABZON / MERKEZ
  Adı: CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Cumhuriyet ilköğretim Okulu Kavakmeydanı Trabzon
  Telefon Numarası: 4622302335
  Faks Numarası: 4622305549

  Tarihçe:

  Yeni adıyla Cumhuriyet İlköğretim Okulu olan okulumuz, 1968–1969 eğitim – öğretim yılında Trabzon Karma ( Kanuni) Orta Okulu’na bağlı olarak Trabzon Ticaret Lisesi’nde eğitime başlamıştır.

  Okulumuz 1969- 1970 eğitim – öğretim yılında Gülbaharhatun Mahallesi Faik Dranaz caddesindeki bugünkü binasına taşınmıştır. Okulumuz 7000 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş olup 16 derslik olarak eğitime başlamıştır. Trabzon Lisesi orta kısmında okuyan öğrenciler okulumuza nakledilerek öğrenci sayısı 1200’e ulaşmış ve kadrolu öğretmen sayısı da 17 olmuştur.

  Okulumuzun Trabzon Lisesi ile ortak kullanılan bahçesi bir süre sonra ayrılmıştır. 1974 – 1975 eğitim – öğretim yılında okul bahçesine 6 atölyeli temel eğitim işlik binası yapılarak hizmete açılmıştır. Böylece okulumuz hazineye ait arsa üzerine kurulmuştur..

  1994 yılında MLO programı çerçevesine giren okulumuz, kaliteli öğrenciler yetiştirmiş olup Trabzon çapında ayrı bir yeri e özelliği olan bir konuma gelmiştir. Proje ile birlikte dinamik bir yapıya kavuşmuştur. 40 yıllık bir geçmişi olan okulumuz Trabzon halkından aldığı güçle, bilimsel verilere dayanarak, Atatürkçü ilkelere sıkı sıkıya bağlı kalarak, araştırıcı ve gittiği yerde kendini kolay kabul ettiren öğrenciler yetiştirmiştir.

  1994 yılında MLO ( Müfredat Laboratuar Okulu) kapsamında yer alan okulumuz çağın gerektirdiği araç ve gereçler ile donatılmıştır. Sekiz adet bilgisayar, bir adet dizüstü bilgisayar, Data – Show, TV, video, tepegöz, slayt makinesi, scanner cihazı, epideyeskop, ve sinema makinesi mevcuttu. Ayrıca okulumuzda iki laboratuar sınıfı, resim sınıfı, atölye, kütüphane ve konferans solonu mevcuttu.

  Okulumuz 1998 yılına kadar sadece Cumhuriyet Orta Okulu olarak eğitim vermiştir. 8 yıllık temel eğitime geçildikten sonra Okulumuzun adı Cumhuriyet ilköğretim Okulu olarak değişmiş ve eğitime devam etmiştir.

  1998 yılında eğitime katılan B Blok ile derslik sayımız artmış ve okulumuzun fiziki yapısı 3 binaya çıkmıştır. Bu tarihten itibaren tam gün eğitim öğretime başlamıştır.

  Kurumun Misyonu :

  Biz Cumhuriyet İlköğretim Okulu olarak, bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. Yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.


  Kurumun Vizyonu:

  İstiyoruz ki Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. İstiyoruz ki…Okulumuzda herkes, her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın İstiyoruz ki…Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin. İstiyoruz ki Okulumuzda hem öğretenler hem de öğreneler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişmesine yardımcı olmanın önemine inansın İstiyoruz ki… Okulumuzda çalışanlar, gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları tepkiden korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.

  [​IMG]

  Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

  Kaynak : trabzon.meb.gov.tr
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Ocak 2016

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Forum Tarih
Gölbaşı Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Ağustos 2012
Ovakışla Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Ahlat Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Ağustos 2012
Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Adilcevaz Bitlis Bitlis Tanıtımı 14 Ağustos 2012
Merkez Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 7 Ağustos 2012
Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 31 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş