Cumhuriyet İlköğretim Okulu Didim Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 25 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu Didim Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Okulu Tanıtımı - Aydın Didim'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Resimleri - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında


  [​IMG]


  ::Okulumuzun Tarihçesi ve Fiziki Yapısı::..
  Okulumuz Eskiköy ya da Yoran diye adlandırılan ilk yerleşim bölgesindedir.Okulumuz adını Cumhuriyetinin ilanının 5.yılında kurulan Cumhuriyetimizden almıştır. Bu bölgede eğitim ihtiyacının ortaya çıkmasıyla eski bir Rum evi 1928 yılında okul olarak faaliyete geçirilmiştir. 3 odası 3 sınıf olarak değerlendirilmiştir. Açıldığı yıllarda 3 derslikte birleştirilmiş sınıf olarak hizmet vermiştir.

  Okulumuz 1945 yılında çıkan yangın sonunda kullanılamaz duruma gelmiştir. Köy halkının katkılarıyla yeniden onarılarak hizmete devam etmiştir.
  Yerleşik nüfusun sürekli artması, mevcut binanın çok eski olması sebebiyle 1986 yılında Belediye, Koruma Derneği, Okul Aile Birliği, halk ve esnafın katkılarıyla tadilata alınmıştır. 3 derslikli binanın dayanıklılığının arttırılması amacıyla ahşap taban ve çatı kaldırılmıştır.Yerine kolon ve kirişlerle desteklenerek bu günkü şeklini almıştır.
  1995 yılına kadar 3 derslik 4wc si olan okulumuz , 2002 yılına kadar 9 derslik daha eklenerek 12 dersliğe çıkarıldı.
  Bu dönemlerde okuyan öğrencilerimiz şu anda Didim de Belediye Başkanı ve meclis üyeleri, hakim, savcı, doktor, öğretmen ve esnaf olarak Didim'e hizmet vermektedirler.

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu Aydın Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / DİDİM

  Adı: CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Cumhuriyet löo-Didim

  Telefon Numarası: 2568110266

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi : 423351@meb.k12.tr

  cumhuriyet_i_o_o@hotmail.com

  Web Adresi: Cumhuriyet İlköğretim Okulu

  www.didimcumhuriyet.k12.tr

  [​IMG]


  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Forum Tarih
Gölbaşı Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Ağustos 2012
Ovakışla Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Ahlat Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Ağustos 2012
Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Adilcevaz Bitlis Bitlis Tanıtımı 14 Ağustos 2012
Merkez Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 7 Ağustos 2012
Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 31 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş