Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Saray Tekirdağ

'Tekirdağ Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 10 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Saray Tekirdağ konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Saray Tekirdağ

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tekirdağ Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TEKİRDAĞ / SARAY
  Adı: CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: CUMHURİYET İLKOĞRETİM OKULU

  Telefon Numarası: 2827685789
  Faks Numarası: 2827681498


  Vizyonumuz;

  Temel eğitim felsefesi küresel düşünen, yaşadığı ortamı tanıyan ve bireysel davranışlarını olgunlaştıran insanlar yetiştirmektir. Bu bağlamda temel yaklaşım öğrencilerin çok yönlü gelişimini gözeterek, onları toplumda işlevli kılmak ve sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçen yeni bir dünyaya hazırlamaktır. Çağdaş değerler ve uluslararası standartlar doğrultusunda eğitim-öğretim vererek öncelikle Türkiye’nin, daha sonra hızlı bir bütünleşme süreci içinde bulunduğumuz Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerin önde gelen başarılı eğitim kurumları arasında yer almaktır.

  Misyonumuz;

  Öğrencilerimizin düşünsel, duygusal ve bedensel yeterliliklerini en üst düzeyde geliştirmek ve onları çağdaş değerlerle donanmış başarılı bireyler olarak yetiştirmektir.

  İlkelerimiz;

  Öğrencilerimizin, öncelikle kendileri ve çevreleriyle barışık, hoşgörülü, başkalarının düşünce ve inançlarına saygılı, her türlü şiddete karşı, hümanist, demokrat, ulusal ve evrensel değerlerle donanmış kişiler olmalarını amaçlıyoruz. Onlar; gelişen teknolojiyi kullanmayı yaşam biçimi haline getirmiş, üretken, yaratıcı, bilimsel düşünen, araştıran, irdeleyen, sorgulayan ve kendi kendine karar veren kişiler olmalıdırlar. Gelişim sürecinde; bilmediklerini öğrenmenin yol ve yöntemini araştıran, öz güveni gelişmiş, çalışkan, dürüst, iyi alışkanlıkları olan, başkalarının haklarına da kendi hakları kadar değer veren bir anlayışı benimsemelidirler. Öğrencilerimizin insan hak ve özgürlüklerine saygılı, Cumhuriyete ve Atatürk ilkelerine bağlı, bağımsız ve özgür düşünen, toplumda rol almaya hazır, katılımcı bireyler olarak yetişmelerini istiyoruz. Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nun ilkeleri ve değerleri bu felsefe çerçevesinde şekillendirilmiştir.


  Detaylı Bilgi için Tıklayınız


  webrehberi.biz
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Nisan 2015

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Forum Tarih
Gölbaşı Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Ağustos 2012
Ovakışla Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Ahlat Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Ağustos 2012
Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Adilcevaz Bitlis Bitlis Tanıtımı 14 Ağustos 2012
Merkez Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 7 Ağustos 2012
Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 31 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş