Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Merkez'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Resimleri - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında
  [​IMG]

  OKULUMUZA GENEL BAKIŞ
  Okulumuzun 1884 yılında "Alyans" ismiyle kurulan ve Rüştiye öğrenimi yapan okulun kurucularını ve öğrencilerini Museviler oluşturuyordu.
  "Alyans" ismiyle ilk olarak 1884 yılında kurulan okul,1898 yılında ruhsat alarak 150 erkek öğrenciyle eğitim ve öğretime başlamıştır. 1910 - 1922 yılları arasında Fransızca ve İbranice dillerinde eğitim ve öğretim yapmıştır. Okulun tüm Öğretmenleri yabancı uyrukluydu.
  Aydın'ın Yunanlılar tarafından işgal edildiğinde diğer binalar ve okullar yakılıp yıkılmıştır. Ancak yakılmayan ve yıkılmayan tek bina eski okul binamızdır. Kurtuluş Savaşından sonra 1932 yılına kadar T.C Hükümet Konağı olarak ilimize hizmet vermiştir.1932 yılında hükümet yeni binasına taşınınca Cumhuriyet İlkokulu olarak hizmet vermeye başlamıştır. Adını rejimimiz olan cumhuriyetten almıştır.
  Başlangıçta 10 derslikli olan okulumuz, 1957 yılında büyük bir onarım geçirmiş uzun yıllar tek katlı olarak hizmet vermiştir. Çevresindeki tek katlı eski tip evlerin yerini çok katlı apartmanlara terk etmesiyle okulun öğrenci sayısı hızla artmış ,1990 yılında ek bina ihtiyacı acilen gündeme gelmiş Devlet Vatandaş işbirliği ile 30 derslikli 3 katlı hizmet binası İlköğretim Okulu olarak 1992 yılında hizmete girmiştir.

  [​IMG]

  MİSYONUMUZ

  ”Okulumuzda okumaktan onur duyan kendilerini ayrıcalıklı hisseden, istendik niteliklerle donanmış,ilimizin,ülkemizin önderleri olacaklarına inanan öğrencilerini bizler yetiştiririz”diyerek ülkemizin her zaman ihtiyacı olan nitelikli,bilgili, becerili, başarılarına her zaman başarı katan, Özgüveni kendinde bulan bireyler yetiştirmek olduğuna inandık. Bu misyonumuza bağlı olarak biz ” Kendimizdeki Öz yeteneklerimizi ortaya çıkarmak istiyoruz ” felsefesine inanarak yerel, ulusal ve evrensel değerleri benimseyen,küçüğünü seven, büyüğünü sayan, bulunduğu her yerde kendini kabul ettiren, kendine yer bulabilen bireyler yetiştirmek olduğuna karar verdik.  VİZYON  Mükemmelliği daha büyük yerlere, başarıyı daha da yükseklere çıkarmak için çalışarak öğrencilerin tümünün merkezi sistem sınavlarını kazanarak Fen ve Anadolu Lisesi Öğrencisi olmasını istiyoruz.

  Temel görevlerimizin, öğrencilerimizi hayata, bir üst öğretime ve özellikle ilgi, istek ve yeteneklerine göre başarılarını göz önüne alarak akademik öğretime hazırlamak,  Öğrencilerimize, bilginin yeni bilgi üretmek için bir araç olduğu düşüncesini kazandırmak,  “Öğrenmeyi öğrenin” düşüncesinin bilgi toplumunda yaşamın bir gereği olduğuna inanırız,  Öğrenci merkezli etkili bir okul anlayışını benimseriz,  Öğrencilerimize, topluma kolay ve sağlıklı uyum sağlayabilmelerini, sosyo-kültürel ve ekonomik kalkınmayı destekleyici davranışlar kazanmalarını

  sağlamaktır.
  Cumhuriyet İlköğretim Okulu Aydın Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / MERKEZ

  Adı: CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: HASANEFENDİ MAH. GENÇLİK CAD. NO:5

  Telefon Numarası: 2562251907

  Faks Numarası: 2562144313

  E-mail Adresi : Bilgi Yok

  Web Adresi: Cumhuriyet İlköğretim Okulu

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Forum Tarih
Gölbaşı Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Ağustos 2012
Ovakışla Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Ahlat Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Ağustos 2012
Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Adilcevaz Bitlis Bitlis Tanıtımı 14 Ağustos 2012
Merkez Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 7 Ağustos 2012
Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 31 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş