Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Çerkezköy Tekirdağ

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 11 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Çerkezköy Tekirdağ konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çerkezköy Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tanıtımı - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Erişim bilgileri - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tekirdağ Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TEKİRDAĞ / ÇERKEZKÖY
  Adı: CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU İSTASYON MAH.HİKMET UĞRAŞ CAD.NO:2

  Telefon Numarası: 2827265078
  Faks Numarası: 2827267765

  Tarihçe:

  Okulumuz 1970 yılında Çerkezköy İstasyon Mahallesi'nde 5 sınıflı olarak açıldı. Adını, ülke yönetim şekillerinden en güzeli olan CUMHURİYET'ten almıştır.

  Çerkezköy'de sanayinin gelişmesi ile birlikte nüfus artışı da olduğundan, okulun fiziki yapısı yeterli gelmeyince iki derslikli ek bir bina yapıldı. Bu binanın bir dersliği anasınıfı olarak kullanıldı. anasınıfı halen okul bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

  Öğrenci sayısı artışından dolayı 1980 yılında ikili öğretime geçildi. bu durum yeni 24 derslikli okul yapımına kadar devam etti.

  05.10.1997 yılında yeni yapılan 24 derslikli okula geçildi. Her yönü ile kullanışlı olan okul binası sayesinde normal eğitime devam ediliyor.

  Okulumuz iki bilgisayar sınıfı, projeksiyon ve akıllı tahta ile donatılmış fen laboratuarı, tiyatro salonu, Çerkezköy’de bir ilk olan Akıllı Sınıfı ile öğrencilere her türlü imkanları sunmaktadır. Okulumuz bugüne kadar birçok öğrenci mezun etmiştir. Bunların çoğu yüksek öğrenimlerini tamamlayıp hayata atılmışlardır.

  [​IMG]

  Detaylı Bilgi için Tıklayınız

  webrehberi.biz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Forum Tarih
Gölbaşı Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Ağustos 2012
Ovakışla Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Ahlat Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Ağustos 2012
Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Adilcevaz Bitlis Bitlis Tanıtımı 14 Ağustos 2012
Merkez Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 7 Ağustos 2012
Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 31 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş