Cuma Günü Hangi Dualar Okunur - Cuma Günü Okunacak Dualar

'Dualarımız Dua paylaşımları' forumunda KaRDeLeN tarafından 12 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Cuma Günü Hangi Dualar Okunur - Cuma Günü Okunacak Dualar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Cuma Günü Okunacak Dualar Hangileri -Cuma Günü Duaları -Cuma Günü Okunacak Dualar  “Cuma günü sabah namazından önce, "Estagfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh" (57) okuyanın, deniz köpüğü kadar da olsa günahları affolur.”

  “Cuma namazından sonra, yedi defa ihlas ve muavvizeteyn okuyanı, Allahü teâlâ, bir hafta, kazadan, belâdan, kötü işlerden korur.” (İhlas. Kul hüvallahü ehaddır. Muavvizeteyn, kul euzülerdir.)


  “Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıllık günahı affolur.”


  “Cuma günü veya gecesi Duhan suresini okuyana Cennette bir köşk ihsan edilir.”  “Cuma gecesi Kehf suresi okuyan, Kıyamette, yerden göğe kadar bir nurla aydınlanır. İki Cuma arasında işlediği günahlar da affolur.”


  “Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın, günahları affedilir.”  “Cuma gecesi iki rekat namaz kılıp, her rekatta bir Fatiha, bir Ayet-el Kürsi, 15 İhlas okuyup selam verdikten sonra bana bin salevat okuyan, beni rüyada görür.”


  Cumâ namazından sonra şu duâyı okumak müstehabdır: Allahümme yâ ganiyyü, yâ hamîdü, yâ mübdiü, yâ mu’îdü, yâ rahîmü, yâ vedûd. Eğninî bihalâlike an harâmike ve bifadlike ammen sivâke.


  Ey Ganî, Hamîd, Mübdi, Mu’îd, Rahîm, Vedûd olan Allahım. Beni halâl ettiklerinle iktifâ ettir, haramlara düşürme. Fadlınla, ihsân ederek beni Senden başkasına muhtâc etme! demektir.  Bu duâya devam edenleri Allahü teâlâ başkalarına muhtâc etmez ve ummadığı yerden rızıklandırır.


  Abdullah bin Ömer buyurdu ki: Hâceti olan bir kimse çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri oruç tutsun. Cuma günü temizlenip namaza gitsin. Az veya çok sadaka versin. Namazdan sonra şu duâyı okursa Allahü teâlâ’nın izni ile duâsı kabûl olur.


  Allahümme innî es’elüke bismike bismillâhirrahmânirrahîm. Ellezî lâ ilâhe illâ hû. Âlimül ğaybi veşşehâdeti hüverrahmânürrahîm. Ve es’elüke bismike bismillâhirrahmânirrahîm. Ellezî lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Ellezî meleet azametühüsse-mâvâti vel arde. Ve es’elüke bismike bismillâhirrahmânirrahîm. Ellezî lâ ilâhe illâ hüve ve anet lehül vücûhü ve haşe’at lehül ebsâru ve veciletil kulûbü min haşyetihi en tusalliye alâ Muhammedin ve en tu’tînî hâcetî, diyerek hâcetini söylemelidir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cuma Günü Hangi Forum Tarih
Cuma Günü Hangi Dualar Okunmalı Dualarımız Dua paylaşımları 19 Kasım 2011
Cuma Günü Okunması Müstehap Olan Sure Hangisidir ? Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 13 Nisan 2010
Cuma Günü Tüm Günahların Bağışlandığı Işler Hangileridir? Dinimizin Direği Namaz 8 Ocak 2010
Cuma Günü Mesajları Kısa Dini Sohbetler Dini Forum 26 Temmuz 2013
Cuma Günü Kısa Mesajları Güzel Sözler-Mesajlar 15 Şubat 2013

Bu Sayfayı Paylaş