Ctrl Tab Preview - Çoklu tab kullanımını kolaylaştırır! Mozilla Eklenti

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda UquR tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Ctrl Tab Preview - Çoklu tab kullanımını kolaylaştırır! Mozilla Eklenti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ctrl Tab Preview - Çoklu tab kullanımını kolaylaştırır! Mozilla Eklenti

  Ctrl Tab Preview Version: 0.2.1. Mozilla Firefox 1.5 - 2.0 sürümleri ile uyumlu. 5 KB Mozilla Firefox kullandığımızdan beri, tabları çok kullanıyoruz. Hayatımızı çok kolaylaştırdı kolaylaştırmasına da, özellikle bir Firefox penceresinde çok fazla tab açık olduğu zaman, istediğimiz sayfanın bulunduğu tabı bulabilmek için bazen epey vakit harcıyoruz. İşte çoklu tab kullanımı esnasında, aradığımız tabı kolayca bulabilmek için Ctrl Tab Preview eklentisi, Ctrl + tab tuş fonksiyonu ile tablar arasında dolaşırken bize tab içindeki sayfanın, ayırt edilebilecek bir ön izlemesini sunuyor. Böylece, istediğimiz tabı bulmakta zorluk çekmeyeceğimizi vaad ediyor.
  Ctrl Tab Preview eklentisini yüklemeniz için buraya tıklayın ve Mozilla Firefox’unuzu yeniden başlatın.
  Bildiğimiz üzere Windows altında çalışan programlar arasında geçiş yapmak için Alt + tab kısayol tuşları var. Aynen buna benzer bir tarzda, Mozilla Firefox’taki tablar arasındaki geçişi sağlayan Ctrl + tab tuş fonksiyonu da mevcut. Ctrl Tab Preview eklentisinin vazifesi, kullanıcının çok fazla tab kullandığı bir pencerede, yine Ctrl + tab tuşuyla istediği tabı kolayca bulabilmesini sağlamak amacıyla, bu tuşlara tıkladığında tabda bulunan sayfaya ait gözümüzle rahatça ayırt edebileceğimiz bir ön izlemesini sunuyor.
  [​IMG]

  Ctrl + tab tuşuna bastığımız zaman, tablar değişmiyor, yerine tabların ön izlemesi geliyor. Denemek için Ctrl + tab tuşlarını kullanın! Bu eklenti, her ne kadar tabları bulmakta kolaylık sağlasa da, düşük RAM bulunan makinalarda ağır çalışıyor. Orta bir konfgürasyona sahip bir bilgisayarınız varsa, rahatlıkla çalışacağını zannediyorum.
  Tablar arasında geçişi kolaylaştırdığını söyleyen bir kaç tane daha Mozilla Firefox eklentisi var. Bunlardan bir Tab Catalog, tabların katalog halinde gösterilmesini sağlıyor. Bir diğeri de Tab Sidebar! Ancak beğenmediğim ve tavsiye etmediğim bir eklenti. Çünkü, Firefox’unuzun sol tarafındaki bir araç çubuğunda tabların ön izlemesini kontrol ederek istediğiniz taba geçişi sağlıyor. Yani; çok yer kaplıyor! Benim görüşüm, Ctrl Tab Preview eklentisi bu iki eklentiye göre, hem daha rahat, hem de daha kullanışlı! Ancak seçim sizin!
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ctrl Preview Çoklu Forum Tarih
Ctrl+Alt+Del seçeneklerini yapılandırmak Windows 7 28 Haziran 2010
CtrlSee 1.0.1.0 İndir C-D 15 Mart 2010
Ctrl+Alt+Del Çalışmıyor, Ctrl+Alt+Del Çalışmıyor Resimli Program Anlatımı 26 Kasım 2009
CTRLA - Hidden image creator C-D 22 Şubat 2009
A-PDF Preview and Move Birden Fazla PDF'nin İsmini Değiştirme Programı E-F 21 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş