Crabro Malavi Balığı Resimleri ve Özellikleri

'Akvaryum - Balık Dünyası' forumunda SeLeN tarafından 20 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Crabro Malavi Balığı Resimleri ve Özellikleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Pseudotropheus crabro - akvaryum balıkları - akvaryum


  [​IMG]


  Malavi balıkları içinde zaman zaman ithal edilip yaygınlaşan, daha sonra unutulup yokolan türlerdendir. Yeni başlayanlar ve küçük hacimli akvaryum sahipleri için uygun bir balık değildir. Çok iştahlı, yavruyken renkli ve barışçıl olması nedeniyle hobiye yeni başlayanlar tarafından tercih edilirler. Ancak zaman geçince bu balıklar akvaryumun en büyük ve baskın balığı haline gelirler. Müdahale edilmezse genelde akvaryumda son kalan balık olur ve bir şekilde akvaryumdan uzaklaştırılırlar.

  Türlere özgü bilgiler ülkemizde yeterince önemsenmemektedir ve genellikle uygun şartlar sağlanmadan balık alınmaktadır. Bu nedenle Crabro gibi türler yaşanan kötü tecrübeler sonrası kara listeye alınırlar.

  Diğer sert karakterli ve çok büyüyen çiklitler gibi Crabro da büyük bir akvaryuma (en az 300 litre) ve bol saklanma alanına ihtiyaç duyar. N.Livingstone, N.Venustus gibi sert balıklarla yapılacak bir karmada kendine yer bulabilir.

  Dişileri, yavrularda görülen sarı-kahve renkleri korurken, erkekler siyaha dönerler ve özellikle kur dönemlerinde tanınmayacak derecede renk değişimine uğrarlar.

  Beslenmeleri çok özel bir önem taşımaz ancak çok iştahlı olan bu balık aşırı hayvansal protein yüklenmesi durumunda Malawi Bloat'a kolay yakalanabiliyor. Bunu engellemek için bitkisel yemleri de öğünlere eklemek gerekir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Crabro Malavi Balığı Forum Tarih
2013 Malavi Nüfusu Kaçtır Ülkeler Coğrafyası 10 Ağustos 2012
Malavi Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir Yurtdışında Yaşam ve Eğitim 14 Şubat 2012
Malavi Milli Marşı - Malavi Ulusal Marşı Ülke Kültürleri 24 Aralık 2010
Malavi Çiklit Akvaryumu Hakkında Bilgi Akvaryum - Balık Dünyası 20 Eylül 2010
Malavi Hakkında Bilgi Ülkeler Coğrafyası 15 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş